Camino de Santiago

To nie droga jest trudnością... To trudności są drogą...

NOWY! Albergi w Porto

NOWY! Autor: Justyna | Dodano: 2019-08-31 17:05:57

Mam pytanie dotyczące alberg w Porto - albergue de peregrinos Nossa Senhora do Rosário de Vilar i refugio de peregrinos Senhora da Hora. Wiem, że w obu konieczna jest rezerwacja, a jak jest z późnym przybyciem? Będę w Porto ok. 21, więc nie będę mieć jeszcze credencialu, w tym drugim można, zdaje się, kupić go na miejscu, ale czy o tej porze można się dostać do środka? Ze względu na położenie wolałabym zatrzymać się w pierwszym z wymienionych. Czy w tych schroniskach można spać tylko jedną noc (nie wiem, czy działają jak albergi municypalne, skoro wymagana jest rezerwacja)? Będę wdzięczna za informacje na ten temat, ewentualnie za polecenie jakichś innych miejsc noclegowych (być może są jeszcze jakieś, o ktorych nie wie Booking ;))

Pozdrawiam,

Justyna

NOWY! Autor: Jo | Dodano: 2019-09-13 08:53:30

Albergue de Peregrinos do Porto, Cedofeita, Santo Ildefonso, Sé, Miragaia, São Nicolau e Vitória,

http://maps.google.com/maps?z=15&mrt=loc&t=p&q=41.159849%2C-8.620874

Tu zeszłego lata spalismy. Rezerwacja o ile pamiętam była przez booking na ok 10e za os. Przylot był późno ale nie było problemów bo czekali nań nas. Kartę pielgrzyma wyrobilismy rano. Generalnie w Porto nie robią problemów z kartą ale bym zarezerwowana nocleg wcześniej by sie nie martwić w nocy o spanie. Mogą np nie otworzyć po 10tej drzwi bo sami pójdą spać.

Jeśli możesz weź ze sobą lekkie prześcieradło i poszewke na poduszkę . Maja w większości alberg gumowe mate Ace i poduszki. Higieniczne ale nie mile do spania. Można też kupić na miejscu, trzeba poprosić, za 1 do 2 e jednorazowe prześcieradłoa i poszewki z fizeliny i używać ich przez ok tydzien. Później się drą. My tak zrobiliśmy..

Buen camino..

Jo

NOWY! Autor: Justyna | Dodano: 2019-09-13 22:48:52

Dziękuję za odpowiedź, w międzyczasie zrobiłam rezerwację właśnie w tym miejscu :)