Camino de Santiago

To nie droga jest trudnością... To trudności są drogą...

NOWY! del norte

NOWY! Autor: Jarek | Dodano: 2019-09-22 21:09:07

Bardzo proszę doświadczonych caminowiczów, którzy przeszli del norte o informacje:

- czy trasa del norte zawiera elementy "wspinaczkowe", tzn czy ktoś z lękiem wysokości może przejść?

-  czy są tam alternaywne drogi omijające miejsca gdzie może zakręcić się w głowie?

Przeszedłem camino drogą france.Nie miałem tam żadnych problemów. Owszem były góry, ale zawsze można było jakoś przejść. O camino norte słyszałem, że są tam przejścia blisko przepaści. Czy to prawda?

NOWY! Autor: S. | Dodano: 2019-09-24 00:04:54

1. Nie, nawet jakby zejść na koniec na Primitivo. Nie ma tam żadnych "technicznie" trudnych miejsc ani wspinaczki. Jest co najwyzej sporo chodzenia góra-dół.

2. Nie ma w ogóle takich miejsc, a przynajmniej ja sobie nie przypominam. Jest trochę przejść obok klifów nad oceanem, ale nie trzeba iść zaraz obok i zawsze można to też zwyczajnie ominąć.

NOWY! Autor: Jarek | Dodano: 2019-09-24 18:37:25

Dziękuję Ci S. za słowa otuchy. Naczytałem się różnych relacji i zaczynałem wątpić, czy del norte jest dla mnie. Mam lęk wysokości, ale przecież na france teżsą różne podejścia, widoki i przejścia obok przepaści i dałem rady! 

Jeśli na del norte jest podobnie to jest dobrze. Dzięki! 

NOWY! Autor: Marlena | Dodano: 2019-09-26 23:49:22

W tym roku szłam del Norte z Irun do Santony, a w ubiegłym z Astorgi do Santiago. Północny szlak ma przepiękne widoki, ale nie ma problemu z lękiem wysokości. Faktycznie szlak jest dużo trudniejszy ze względu na to, że sporo się idzię w górę i w dół. Takie odcinki "góra - dół" na trasie centralnej były może 2, a tu jest to prawie codziennie. Dasz radę!

NOWY! Autor: Wiesław | Dodano: 2019-09-30 16:42:58

Czy istnieje możliwośc odsprzedaży biletu z Ryanaira. Lot Madryt-Warszawa 23.10 tego roku.