Camino de Santiago

To nie droga jest trudnością... To trudności są drogą...

NOWY! Drożeją noclegi w schroniskach municypialnych w Galicji

NOWY! Autor: J | Dodano: 2019-10-08 17:47:26

Jak podaje gronze.com na Facebooku, od 12 października ceny za noclegi w schroniskach  podlegających pod administrację Galicji wzrastają do 8 Euro za nocleg.W dalszej perspektywie w roku 2021-Rok Święty Jakubowy-możliwy wzrost opłaty do 10 .

A partir del día 12 de octubre todos los albergues de la Xunta de Galicia incrementarán el precio de 6 a 8 euros... con la intención (no definitva) de llegar a los 10 euros para el Xacobeo 21.

Dobrej Drogi mimo wszystko

Jago

NOWY! Autor: Marianna | Dodano: 2019-10-08 20:41:06

Dlaczego rok 2021 będzie rokiem Jakubowym? 

NOWY! Autor: Maciej | Dodano: 2019-10-08 22:54:00

@Marianno, za ROK Święty uznawany jest ten rok, w którym 25 lipca (imieniny Jakuba) przypada w niedzielę, takie są przyjęte zasady.

@Jago, też o tym słyszałem. Ale jak zobaczyłem w tym roku te tłumy na Camino Frances w Burgos i w Pamplonie (akurat kończyłem Vasco w Burgos, a Baztan w Pamplonie) to się wcale nie dziwię. To jest bisnes. To oczywiste, że prywatne też podniosą ceny.

Pozdrawiam serdecznie! Buen camino!

NOWY! Autor: Artur | Dodano: 2019-10-10 13:59:33

Maćku, widziałem Twoje wpisy w księgach gości w Salvatierra na Camino Vasco i też w którejś z alberg na Baztan (chyba w klasztorze Urdax, a może w Olagüe?). Cieszę się że udało Ci się spełnić Twoje plany na ten rok. Podążałem Twoimi śladami kilkanaście dni po Tobie (Vasco+Aragones+Baztan), od 15 września do 4 października. Polecam te Drogi szukającym samotności i pustych schronisk - na Camino Vasco spotkałem przez tydzień w sumie 4 pielgrzymów, na Baztan też 4, na Aragones przez tydzień w sumie chyba 17-18 osób. Z tym że na tych mniej uczęszczanych szlakach bardzo przydają się choćby podstawy języka hiszpańskiego, gdyż trudno się dogadać po angielsku - a i pielgrzymi to głównie Hiszpanie.

Buen Camino!