Camino de Santiago

To nie droga jest trudnością... To trudności są drogą...

NOWY! Camino de Santiago czerwiec 2020

NOWY! Autor: Asia z Warszawy | Dodano: 2019-11-02 11:49:21

Cześć,

Planuje wybrać się z podróż do Camino de Santiago w czerwcu 2020 roku. W pielgrzymce będą brały udział 3 os w wieku 10, 34 i 60 lat. Każdy energiczny, zaprawiony i gotowy do drogi. Mamy za sobą liczne szlaki gorskie i staramy się żyć aktywnie na co dzień.

Proszę o wszelkie wskazówki, porady odnośnie wyboru trasy, przebiegu. Każdą sugestia może okazać się pomocną.

Z góry dziękuję za poświęcony czas,

NOWY! Autor: Kuba | Dodano: 2019-11-02 18:04:39

W  samej Hiszpanii i nie tylko jest sporo szlaków wytyczonych do miasta Santiago de Compostela.

Np:

Camino Francés,Camino del Norte,Camino Primitivo itd..itd... jak pokazuje mapka na stronie głównej.

Przebieg  każdej drogi jest opisany w przewodnikach na tej samej stronie i w poszczególnych wątkach.

Wybór trudny jak na pierwsze Camino.

Ja wybrałem C.F i byłem zachwycony.Czerwiec to dobry miesiąc,ponieważ mniej deszczu.

Piszę specjalnie prowokacyjnie.

Szukaj.. ..szukaj..na swoje pytania  odpowiedzi w okienku wyszukiwarki na tym Forum ,bo szybciej po takim moim wpisie otrzymasz tu sporo dobrych i aktualnych porad bez szukania.

Miłego planowania i realizacji pielgrzymki.

NOWY! Autor: Barbara | Dodano: 2019-11-03 21:13:36

Asia, przeszlam 3 rozne Camino i kazde inne od drugiego  , jezeli lubisz wyciszenie to wybralabym del Norte ( przeszlam od Gijon przez  Ribadeo do Santiago to troche ponad 300 km — i jest srednio trudne, ale spokoj , zapierajace dech widoki i nieliczni pielgrzymi na drodze daja ten klimat.  Nie mialam potrzeby rezerwowac miejsca w albergach byly w polowie puste a przychodzilam o 16/17 i pozniej. Dobrze jest miec prowiant ze soba bo nie wszystkie etapy oferowaly bary lub sklepiki czy Menü pielgrzyma, dobrze jest zapoznac sie z przebiegiem danego  etapu. W przyszlym roku ide del Norte od poczatku czyli od Irun. Nie wspomnialas ile dni  chcialabys poswiecic na Camino, przeszlam cale  Camino Frances i ta droga jest latwa do srednio trudnej ale tez duzo wiecej pielgrzymow , natomiast Camino Ingles i dalej przez Santiago do Finisterre i Muxia jest srednio trudne ale rowniez spokojne i wyciszone. Moje przewodniki byly dokladne i nie zawiodly na drodze. Dobrze jest tez zapoznac sie z logistyka i topografia, to pomaga w pokonywaniu tej wyjatkowej drogi. Zycze dobrego wyboru i Buen Camino calej trojce. 

NOWY! Autor: Asia z Warszawy | Dodano: 2019-11-03 21:49:02

Basiu, Kubo

Bardzo  dziękuję  za odpowiedzi. Oczywiście będę szukała, czytała na temat tych tras, żeby wybrać dla nas najlepszą opcję. Zakładam, że każda jest niezapomnianą i warta przejścia i to nie raz. Planuje czas pielgrzymki na do 3 tygodni. Jak wcześnie przed rozpoczęciem trasy powinnam kupować bilety na środki transportu z Polski? Czy Wy mieliście jakaś strategie? Jakie są wasze doświadczenia? 

Pozdrawiam,

Asia

NOWY! Autor: Barbara | Dodano: 2019-11-03 22:32:17

Asiu, mozesz od dzisiaj obserwowac ceny biletow i jak bedziesz uwazala ze jest dosyc korzystnie to kup, ja mialam zawsze okolo pol roku wczesniej kupione , w grudniu moga byc dobre oferty wiec sprawdzaj co pare dni...

NOWY! Autor: Jarek i Gosia | Dodano: 2019-11-13 22:11:44

https://www.google.com/maps/d/u/0/viewer?fbclid=IwAR3bfdyrg64xpi5hsmgJfMc_a-phnFpCNsaVe8WXLkeTBqUX-VulNqmeE4g&mid=1WZ_TV-RSebgbNBUJplRBqRlfakSWNpdy&ll=42.40466963122929%2C-4.825623031249961&z=7

To jest link do naszej trasy, którą przeszliśmy maj/czerwiec 2019 roku. Droga francuska. Piękna trasa, piękne przeżycia, wspomnienia, widoki, ludzie, krainy. Trudno opisać w kilku zdaniach. Po prostu idź! Niczego nie obawiaj się.Będziesz miała noclegi, jedzenie ...wszystko co potrzebuje turysta, pielgrzym. Jesli potrzebujesz jakiś szczegółowych informacji to pytaj, z radością odpowiem.