Camino de Santiago

To nie droga jest trudnością... To trudności są drogą...

NOWY! camino portugalskie da costa z dziecmi

NOWY! Autor: karola | Dodano: 2020-04-15 11:15:27


Caminowicze! Czy ktoś z Was przeszedł camino portugues da costa (chodzi mi zwłaszcza o odcinek Porto- Vigo) z dziećmi??? 4 i 2 lata. Wzięlibyśmy jako wózek podwójną przyczepkę rowerową. Da się przejść? Czy zbyt piaszczyście/ kamieście/ górzyście/...?  Wiadomo,że Camino jest spooorym wysiłkiem. Ale nie chciałabym, żeby było udręką dla całej rodziny... zwłaszcza, że jesli za 1szym wspólnym razem przeszarżuję to obawiam się, że szybko 2gi raz nie pójdziemy...;-)

Przeszłam Camino Primitivo i piękny szlak Camino di Assisi we Włoszech, ale w czasach przedzieciowych. Nie wiem czy w ogóle się nastawiać na to portugalskie? Czy (z bólem serca;-) odłożyć pomysły na później??? Nie wiem, serio. Poradźcie...:-)

 

NOWY! Autor: karola | Dodano: 2020-04-15 11:23:05


cd. pytania;-) zapomniałam dodać- czy da się sensownie tę trasę podzielić na krótkie odcinki 10-15km? tak planowalibyśmy iść, żeby dziewczynki też miały jak najwięcej frajdy. pewnie na albergue co drugi dzień trzeba by się nastawić przy tak wolnym tempie? z góry dziękuję za info!:-)

 

 

 

NOWY! Autor: >> | Dodano: 2020-04-15 18:26:09


Dalekosiężne plany ........

NOWY! Autor: karola | Dodano: 2020-04-15 20:48:46


:-) ....póki co to nie tyle plany co marzenia... ech. pozdrawiamy!

NOWY! Autor: >> | Dodano: 2020-04-15 23:39:36


Jeszcze przyjdą dobre dni i wszystkie Wasze  marzenia się spełnią .

♥ czerwone.

NOWY! Autor: Jacek Placek | Dodano: 2020-04-20 08:42:38


@Carola

Na Camino Portugalskim powstało w ostatnich latach tak dużo miejsc noclegowych, że bez problemu dasz radę wyznaczyć trasę z ok. 10-15 km etapami, zwłaszcza od Porto.

Trasa jest dość łatwa, a jesli wybierzesz tą wzdłuż plaży, w dużej części po pomostach,  to powinna być bardzo atrakcyjna dla dzieci.

https://www.gronze.com/camino-portugues-costa