Camino de Santiago

To nie droga jest trudnością... To trudności są drogą...

NOWY! nowy szlak w Krakowie?

NOWY! Autor: Grzesiek | Dodano: 2020-09-02 10:42:40

Drodzy,

Może rok temu pojawiły się oznaczenia drogi św. Jakuba wzdłuż Wisły na odcinku od Krakowa w stronę Tyńca. 

Czy ktoś jest zorientowany gdzie finalnie prowadzi ten szlak? łączy się z innym? Kierunek właściwy, bo zachód. 

Czy to jakaś trasa alternatywna do via Reggia? Na żadnych apkach typu waymarkedtrail czy osmand nie ma po niej śladu. 

z góry dziękuję za informacje.

g

NOWY! Autor: Ks. Marcin | Dodano: 2020-09-02 16:53:48

To jest ciąg dalszy Małopolskiej Drogi Św. Jakuba. Prowadzi przez Tyniec, Sankę, Zator, Bielsko aż do Szczyrk. w 2018 roku ukazał się przewodnik wydawnictwa ,,Czuwajmy" w Krakowie.

NOWY! Autor: Bogdan | Dodano: 2020-09-07 20:48:33

Nie pamiętam,kto mi mówił,że VIA REGIA to najważniejsza CAMINO  w Polsce, że jest dobrze oznakowana od KORCZOWEJ do ZGORZELCA. Czy mógłby mi ktoś (kto przeszedl całą VIA REGIA) podać jak ten szlak przebiega, jak jest oznakowany, jak jest z bazą noclegową dla pielgrzymów, czy na pewno przez SZCZYRK. Ktoś inny mówił mi że przez Beskid Śląski to przebiega CAMINO BESKIDZKA. Jeszcze znane mi osobiście osoby przeszły "kawałek= około 250 km" VIA REGIA od granicy z Ukrainą i trochę miały kłopotów z odnalezieniem muszelek i strzałek.Napiszcie który odcinek tej DROGI jest dobrze oznakowany i są jakieś warunki noclegowe dla pielgrzyma. Czy wschodni odcinek  (o granicy z Ukrainą do Krakowa= woj.podkarpackie i malopolskie) ma jakiś przewodnik drukowany? W związku z wirusem, nie zamierzam wybrać się na CAMINO za granicami Polski i chciałbym przejść ca. 300 km VIA REGA.

NOWY! Autor: A | Dodano: 2020-09-07 23:19:23

http://www.umwp.podkarpackie.pl/images/stories/res/um/pt/przewodnik_jakubowy.pdf

Droga św. Jakuba Via Regia Pilzno-Kraków.

https://ksiegarnia-podroznika.pl/product-pol-48729--Droga-sw-Jakuba-Via-Regia-Przewodnik-pielgrzyma.html

Przemyśl-Pilzno z oznakowaniem szału nie ma ,konieczny przewodnik .

NOWY! Autor: Bogdan | Dodano: 2020-09-11 20:04:03

Dziękuję za informacje.