Camino de Santiago

To nie droga jest trudnością... To trudności są drogą...

NOWY! Camino w Italii

NOWY! Autor: Nicole | Dodano: 2021-05-26 17:05:25

Czesc wszystkim!  Chciałabym wybrać się na camino z Bari we Włoszech i i dojsc do Rzymu/Asyzu a potem... potem zobaczymy ;) Wiem ze istnieje jakubowy szlak w tych kierunkach ale za Chiny nie umiem znaleźć informacji na ten temat w internecie. Pomożecie? 

NOWY! Autor: Piotr Paweł | Dodano: 2021-05-26 19:13:20

Szukaj pod tematem Via Francigena.Wprawdzie prowadzi do Rzymu, ale jej przedlużenie do Bari i Brindisi a dalej Jeruzalem..Ty chyba chcesz iść w przeciwną stronę ...

NOWY! Autor: AK | Dodano: 2021-05-26 23:13:10

Być może w planowaniu pomocny będzie adres strony https://www.jerusalemway.org/pl/route/schweiz/ i dalej do Santiago.

Czyli Jerusalem Way w kierunku odwrotnym.

NOWY! Autor: AK | Dodano: 2021-05-26 23:26:44

A tu dokładniejsza mapka szlaków pieszych Europy.

https://hiking.waymarkedtrails.org/#?map=6!42.1512!10.1769

NOWY! Autor: IVA | Dodano: 2021-05-27 08:46:04

W 2014 roku wybraliśmy się z mężem na szlak z Florencji do Asyżu. Okazało się, że szlak jest tylko na papierze.Mieliśmy wydrukowane mapki etapów, zaznaczoną bazę noclegową, wyglądało to zachęcająco. Rzeczywistość mocno zweryfikowała plany, które snuliśmy siedząc w domu na kanapie. Po pierwsze - baza noclegowa nie istniała (przynajmniej tam, gdzie dotarliśmy rozpoczynając trasę) - hotele i pensjonaty zajmowali imigranci ( było ich bardzo, bardzo dużo), po drugie - miejscowi powiedzieli nam, że szlak teoretycznie jest, ale nikt nim nie chodzi. Zrezygnowaliśmy z realizacji marzenia wędrowania po Italii, wróciliśmy do samochodu (zostawiliśmy go na parkingu w Treviso) i pojechaliśmy na prawdziwe camino do Hiszpanii. Jeżeli inne szlaki we Włoszech istnieją i żyją, chętnie skorzystamy z doświadczeń tych, którzy nie tracą nadziei. Pozdrawiam

NOWY! Autor: Adam | Dodano: 2021-06-10 15:35:03

Ja dwa lata temu zrobiłem Via Francigena (odcinek Siena-Rzym).

Trasa, baza noclegowa rewelacyjne!