Camino de Santiago

To nie droga jest trudnością... To trudności są drogą...

NOWY! Del Norte

NOWY! Autor: Jarek | Dodano: 2022-05-20 22:28:49

Czy ktoś był w tym roku na Camino del norte?

Czy ktoś może mi doradzić jak dojechać do Irun z Polski?

NOWY! Autor: Marlena | Dodano: 2022-05-21 00:02:18

3 lata temu szłam Camino z Irun. Doleciałam z Polski do Bilbao (lot z przesiadką bo nie ma bezpośredniego) i stamtąd bezpośrednio autobusem do Irun.

NOWY! Autor: J | Dodano: 2022-05-21 09:02:28

@Jarek,

jest możl. samolotem np. w soboty z Wrocławia przez Bergamo do Vitoria-Gasteiz(jest takie lotnisko -sprawdz Ryanair.Potem pociąg do Irun.Jeśli trzeba podam szczegóły

BC Jago

NOWY! Autor: b. | Dodano: 2022-05-21 14:06:46

Z Madrytu są 4 autobusy Alsa w ciągu dnia do Irun

Pozdrawiam

NOWY! Autor: greg | Dodano: 2022-05-24 02:16:22

Witam, Za 200 zł można dolecieć np. z Krk do Londynu na Stansted, a następnie do Biarritz we francuskim kraju Basków (całość trwa 7,5h) i spokojnie z lotniska można dojść do Irun w ciągu 6h (to szlak camino) lub dla leniwych podjechać do Irun za kilka euro autobusem. Powodzenia

NOWY! Autor: J | Dodano: 2022-05-24 12:18:01

"i spokojnie z lotniska można dojść do Irun w ciągu 6h (to szlak camino)"

-jest jakiś nowy przewodnik po drogach Camino de Santiago,ktòry to potwierdza?

Pozdrawiam

Jago

NOWY! Autor: greg | Dodano: 2022-05-24 22:49:50

ponizej cytat z tutejszego forum.

"NOWY! Autor: AK | Dodano: 2012-01-09 16:02:18

Około 5.5km na południe od centum Biarritz dokładnie na skrzyżowaniu Av.de Biarritz D911 z Rue Yaurreguia mamy oznakowany szlak camina /żołtymi strzałkami na słupach/ do Irun .Z tej krzyżowki około 30km.Szlak ten ma nazwę Voie Littorale i biegnie wzdłuż Atlantyku od Pointe de Grave przez Bayonne do Irun.Więcej informacji w odległościach i przebiegu tego szlaku znajdziesz pod linkiem:http://maps.peterrobins.co.uk/routes.html klikając na czerwono niebieską kreskowaną mapę wszystkich szlaków  camina Europy,a potem na  szczegółowo wytyczony szkak na  jednej z wybranych map."

link z powyższego postu nie działa, ale spokojnie można wyguglować wiele informacji wpisując " Voie Littorale" w zależności jakim kto językiem się posługuje

Osobiście wyruszyłem z Bayonny do Irun wzdłuż wybrzeza atlantyckiego nie wiedząc o powyższym wpisie. Czasem widziałem strzałki czasem nie, ale idąc wzdłuż brzegu w kierunku południa  wiedziałem, że kiedyś do Irun dojdę. Polecam ten frafment ze względu na wspaniałe widoki i rozruch przed del Norte. 

NOWY! Autor: J | Dodano: 2022-05-25 00:43:17

Czyli przecierałeś ten szlak osobiście,a widoki pewnie inne niż te z okien autobusu (Bilbao-Biarritz),ktòrym kiedyś jechałem.Tylko 30km jako rozruch przed Camino Norte to zdecydowanie za dużo.Kilka już wędrówek zaczynałem na dystansie ok. połowę krótszym na pierwsze dwa dni i to była dobra decyzja,ale każdy ma inne preferencje (a przeważnie krucho z czasem).

Pozdr. Jago

NOWY! Autor: Jarek | Dodano: 2022-05-25 23:34:41

Bardzo proszę o informacje od osób , które przeszły Camino del Norte: ile dni potrzebowaliście aby przejść z Irun do SdC?
Nie chodzi o bicie rekordów, ale o oszacowanie realnego czasu przejścia.

NOWY! Autor: AK | Dodano: 2022-05-26 20:15:04

Link postu z 2012-01-09 16:02:18 już nie działa ,ale szlak ten można zobaczyć na mapce 

https://hiking.waymarkedtrails.org/#?map=13.0/43.4579/-1.5397

Jest aktualny zarówno dla pieszych i rowerzystów.

Pozdrawiam Andrzej