Camino de Santiago

To nie droga jest trudnością... To trudności są drogą...

NOWY! Prośba o podzielenie się doświadczeniami z Camino 2021/2

NOWY! Autor: Paweł | Dodano: 2022-05-21 20:39:49


Caminowicze i Caminowiczki!
Uprzejmie proszę o wypełnienie ankiety te osoby, które odbyły swoje Camino w 2021 lub 2022 roku, docierając do Santiago de Compostela. https://forms.office.com/r/1Xkjk9f0Z0

Ankieta będzie wykorzystana do celów naukowych z zachowaniem poufności i anonimowości.
Ze względów technicznych, rekomenduję wypełnienie ankiety raczej na laptopach, komputerach, tabletach niż telefonach komórkowych - lepsza przejrzystość całości i kolejnych pytań.
Z góry bardzo dziękuję za poświęcony czas i podzielenie się swoimi doświadczeniami z drogi.
Dla Wszystkich ¡Buen Camino!

NOWY! Autor: Piotr Paweł | Dodano: 2022-05-26 19:25:52


Może więcej konkretów- kim jesteś, i jakie to cele "naukowe" ci przyświecają?

Zapewnienia o anonimowości bez podania podstawowych danych o gromadzącym informacje są niewiele warte.

B.C.

NOWY! Autor: Paweł | Dodano: 2022-05-30 00:01:00


Piotr Paweł - dzięki za wiadomość i zainteresowanie. Po pierwsze, oprócz wędrowania na Camino zajmuję się m.in. szlakami kulturowymi i religijnymi w ramach turystyki kulturowej (religijnej) - tutaj znajdziesz moje wprowadzenie do kolekcji tematycznej o tym profilu: http://turystykakulturowa.org/ojs/index.php/tk/pages/view/t_religijna_intro
oraz zainteresowania "naukowe" w tym obszarze (zakładka kurator kolekcji). Spośród kilkunastu moich artykułów znajdziesz na tej stronie dwa o Camino del Norte i analizę filozofii Camino w narracjach Marka Kamińskiego. Po drugie, cele badawcze, jakie postawiłem i proszę o wypełnienie ankiety, by się tego dowiedzieć, to jaki jest profil polskich caminowiczów w Roku Compostelańskim oraz jakie znaczenie na decyzję o wyprawie miała okoliczność tego właśnie Roku tj. 2021, i z uwagi na pandemię wyjątkowo także kolejny 2022 r. Wyniki posłużą do analizy dla potrzeb artykułu naukowego. Nie prowadzę biura turystycznego ani żadnej innej działalności gospodarczej, do której potrzebowałbym danych z ankiety.

NOWY! Autor: Piotr Paweł | Dodano: 2022-05-30 20:42:47


Dzięki za informacje.Chętnie teraz wypełnię twoją ankietę.Byłem w Santiago w zeszłym roku i wybieram się w drogę za miesiąc z Lizbony.

Buen Camino!

NOWY! Autor: Krzysztof | Dodano: 2022-05-31 08:22:56


Do Piotr Paweł: Wybieram się tą samą trasą we wrześniu.Będę wdzięczny za uwagi (w szczególności dot. noclegów na trasie). Pozdrawiam i życzę Bom Camino.

NOWY! Autor: Piotr Paweł | Dodano: 2022-06-03 17:27:18


Paweł, nie skończyłem wypełniać twojej ankiety, ponieważ nie dopuszcza ona braku odpowiedzi na niektóre postawione pytania,a są one czasem tak postawione, że nie mogę w zgodzie z samym sobą udzielić na nie odpowiedzi.Zarówno pozytywnej jak i negatywnej.Np. kategoryzujesz ludzi pod względem religijnym, i żądasz bym wyrażał na ten temat opinie,co z oporami jeszcze mogę przyjąć, ale co to za kategoria LGBT+? To, że ktoś się nazwie sałatką nie czyni z niego sałatki, a już ocenianie, czy sałatka powinna iść na camino jest ponad moje siły. Na camino powinien iść każdy.Nie różnicuję ludzi wg liter alfabetu.

Pytasz też o różne modlitwy, czy są ważne na camino...to w ogóle rozmija się z moim odczuciem modlitwy jako takiej, i konkretny formalizm nie ma tu nic do rzeczy. Jak mógłbym bedąc katolikiem napisać że jakaś modlitwa jest dla mnie nieważna?

Dopuść w swojej ankiecie możliwość braku odpowiedzi,to będzie nam prościej ją wypełnić - dla ciebie pewnie będzie trudniej udowodnić założone tezy,ale nikt nie powiedział,że będzie łatwo :)

Pozdrawiam

BC

NOWY! Autor: Paweł | Dodano: 2022-06-06 15:28:20


Piotr Paweł - dzięki, za rozbudowany komentarz. Tak, jest możliwość opuszczenia odpowiedzi we wskazanych pytaniach.