Camino de Santiago

To nie droga jest trudnością... To trudności są drogą...

NOWY! Del Norte - prośba o poradę

NOWY! Autor: Maciek | Dodano: 2022-06-17 22:06:43

Witajcie,

Cchiałem iść drogą Del Norte, ale mam tylko miesiąc, całości nie dam rady. Którą część Del Norte najlepiej pominąć tj. podjechać. Wiem, że to bardzo subiektywne, ale odcinki najbardziej zurbanizowane i zindustrializowane chętnie pominę. Będę zobowiązany za szybką odpowiedź. We wtrorek najpóźniej muszę podjąć decyzję.

Serdecznie pozdrawiaM 

NOWY! Autor: Piotr Paweł | Dodano: 2022-06-18 17:47:13

Policz dokładnie, miesiąc wydaje się wystarczający. Ja wprawdzie szedłem 32 dni, ale niespiesznie, z etapami po 15,18 km; i z wycieczką do San Juan de Gatzelugatze.Ostatecznie możesz przecież zacząć np. w Bilbao wtedy na pewno zdążysz.

Buen camino!

NOWY! Autor: Jola | Dodano: 2022-06-18 22:15:09

Możesz podjechać z Santander do Santillana del Mar. To jeden odcinek mniej.

Wczesniej tez z Bilbao do Portugalete.

Piekna trasa!

NOWY! Autor: J | Dodano: 2022-06-19 09:19:24

Ja z kolei czytalem w relacjach pielgrzymów z tej trasy,że najpiękniejsze etapy są na  początku.

Irun-Bilbao,reszta jest raczej uciążliwa niż interesująca krajobrazowo,więc można ją dowolnie przeskoczyć dopasowując do dni,które mamy do dyspozycji.

BC

Jago

NOWY! Autor: Piotr Paweł | Dodano: 2022-06-19 12:12:43

Cóż...pewnie wsadzam kij w mrowisko :) -ale jeśli chcemy zwiedzić co piękniejsze fragmenty Hiszpanii podjeżdżając autobusem, to po co nam camino? Troszkę wysiłku nam nie zaszkodzi, a satysfakcja z przejścia na własnych nogach w jednym ciągu nawet tych 100 km po compostelę zdecydowanie większa. więc ponawiam radę -nie musisz zaczynać w Irun! Zapewniam cię,że na każdym etapie będą zarówno piękne jak i nudne widoki, przy tak długiej trasie nie unikniesz znużenia, i będą chwile, że ponad przepiękny krajobraz przedłożysz widok majaczącego w dali koślawego budynku albergue..Objazdówkę autobusem czy pociągiem zaplanuj na kolejne wakacje,a jeśli idziesz na camino,to po prostu idź!

Powodzenia

BC

NOWY! Autor: Jesta | Dodano: 2022-06-24 10:58:57

Odcinek z Santander do Santillana del Mar. prowadzi w większości przez tereny przemyslowe przy glownej trasie idzie sie  w oparach spalin - i ten  odcinek  lub cześć tego odcinaka warto przejechac  autobusem

NOWY! Autor: Jesta | Dodano: 2022-06-24 10:59:00

Odcinek z Santander do Santillana del Mar. prowadzi w większości przez tereny przemyslowe przy glownej trasie idzie sie  w oparach spalin - i ten  odcinek  lub cześć tego odcinaka warto przejechac  autobusem