Camino de Santiago

To nie droga jest trudnością... To trudności są drogą...

NOWY! Camino del Norte - prośba o rady

NOWY! Autor: Magda | Dodano: 2022-07-16 18:00:27

Dzień dobry!

Z końcem lipca wybieram się na Camino del Norte, start w Aviles. Czy ktoś z Was w ostatnim czasie szedł Camino del Norte? Jak wygląda sytuacja z albergami - czy trzeba je wcześniej rezerwować, czy miejsca powinny być? Czy albergi działają normalnie, czy można spodziewać się jakiś utrudnień (przerwy wakacyjne, ograniczenia covidowe itp)  Jestem całkowicie zielona w temacie, pierwszy raz wybieram się na Camino (to moje wielkie marzenia od dawna) - każda rada mile widziana!

Pozdrawiam,

Magda

NOWY! Autor: Mariusz | Dodano: 2022-07-18 14:50:33

Witam, 

@Magda, jestem właśnie po CdN, szedłem z Oviedo do Aviles i dalej już po szlaku. Początkowo szedłem w ciemno, nie było problemów z albergami. Jednak doszedłem do wniosku że jednak lepiej rezerwować z 2-3 dniowym wyprzedzeniem, i mieć pewność miejsca bez względu kiedy się przyjdzie. Czasami było to na wyrost, gdyż były wolne miejsca, ale...róznie może być. Sierpień to miesiąć urlopów na zachodzie. Na pewnie trzeba rezerwować końcowe etapy, gdy dojdziesz do CF. Generalnie nie ma problemów z albergami, praktycznie wszystkie są otwarte, nie ma ograniczeń, waruniki bardzo dobre, jest wyposażenie w kuchniach, hospitaleros pomocni. Rezerwacje dokonywałem na Bookingu, lub pisząc do alberg, można dzwonić. Rada: zapowiada sie bardzo upalnie, także trzeba mieć zapas wody ze soba. Reszte ogarniesz bez problemu. Gdyby Cię interesowało coś szczególnego, pytaj. Dobra decyzja co do wyboru Camino...WARTO. 

pozdrawiam i Buon Camino

NOWY! Autor: Minimalista | Dodano: 2022-07-18 20:53:25

W dzisiejszych czasach spodziewać się można utrudnień na każdym kroku.Mam na myśli lot w jedną i drugą stronę samolotem.Samolot doleci bezpiecznie,ale opóźnienia i kłopoty z dotarciem bagażu są już na porządku dziennym. Najlepiej zabrać ze sobą tylko bagaż podręczny ze śpiworem włącznie. W  ciepłym klimacie przenocować można wszędzie.Dotyczy to oczywiście osób mających małe potrzeby. 
B.C

NOWY! Autor: Jesta | Dodano: 2022-07-19 15:56:23

Szedłem z  zeszłym roku i wtedy alberque municipales nie przyjmowały rezerwacji  - prywatne tak .

NOWY! Autor: Jesta | Dodano: 2022-07-19 15:56:25

Szedłem z  zeszłym roku i wtedy alberque municipales nie przyjmowały rezerwacji  - prywatne tak .

NOWY! Autor: Jesta | Dodano: 2022-07-19 15:56:27

NOWY! Autor: Maciej | Dodano: 2022-07-19 16:42:01

Co do zasady albergues municipal, parafialne czy Hiszpańskiego Stowarzyszenia Przyjaciół Camino nie przyjmują rezerwacji. Dotyczy to wszystkich szlaków camino. Obowiązuje zasada przyjmowania w kolejności przyjścia do albergue. Wszystkie prywatne jak najbardziej przyjmują rezerwacje ale zwykle cena jest trochę wyższa, pewnie poniżej 10 euro trudno znaleźć. Płacisz więcej, masz trochę lepsze warunki i masz pewność, że po kilku godzinach marszu nie zostaniesz odprawiona z kwitkiem, a więc nie musisz pędzić na złamanie karku i to rekompensuje te kilka euro.

Pozdrawiam. Buen camino!

NOWY! Autor: ChoraPoetka | Dodano: 2022-07-22 11:55:51

Hej! Wybieram sie na ta sama trase ale dopiero pod koniec wrzesnia: Gijon-Santiago . Trzecie Camino, cztery lata przerwy z tym ostatnim wiec nie moge sie juz doczekac :) Pisz jak wrazenia! Jestem ciekawa tej trasy bo ona chyba nie jest popularna. Jednak wiecej ludzi wybiera sie z Oviedo Primitivo. Pozdrawiam i Buen Camino! 

NOWY! Autor: Magda | Dodano: 2022-07-26 09:26:53

Dziękuje Wam za wszystkie rady! Po powrocie podzielę się wrażeniami i doświadczeniami, może też komuś pomogą! Trzymajcie kciuki i buon camino dla wszystkich wyruszających:)