Camino de Santiago

To nie droga jest trudnością... To trudności są drogą...

NOWY! z Santiago do Porto

NOWY! Autor: Adam | Dodano: 2024-03-06 14:47:49


Prosze, czy ktoś wie,jak dostac się najtaniej z Santiago do Porto?

NOWY! Autor: Este | Dodano: 2024-03-07 11:07:00


Najtaniej jest oczywiście piechotą, bo jeśc i spać i tak codziennie musisz :-)  (taki żarcik)

Autobus z Santiago dworzec autobusowy do Porto dworzec Campanha (po drodze zajezdza na lotnisko w Porto)  kosztuje 25 do 30 euro, dokłądne odjazdy i zakup na stronie ALSA   https://www.alsa.com/en/web/bus/home

Na upartego można też pociągiem, ale konieczna jest przesiadka w hiszpańskim VIGO GUIXAR, sumaryczny koszt wyniesie około 15 do 22 euro

Odjazdy i zakup na stronie RENFE https://www.renfe.com/es/es

Buen Camino

NOWY! Autor: Adam | Dodano: 2024-04-11 14:43:49


Dzięki za odpowiedź. Wybieramy się z żona na Primitivo, i to będzie już zjazd po wszystkim, mam nadzieję, że również po Finisterre :)

NOWY! Autor: Piotr | Dodano: 2024-04-12 11:24:42


Również dołączam się do podziękowań, bardzo przydatna informacja.

Jeszcze pytanko.Czy to jest najlepszy sposób na powrót? Z Santiago do Porto a z Porto do Polski? Czy może jest inne lotnisko położone bliżej z dobrymi połączeniami?

NOWY! Autor: Este | Dodano: 2024-04-12 16:33:48


Co rozumiesz przez "najlepszy" - ma być najszybszy, najtańszy ???

Polecam przejrzenie dostępnych opcji na esky.pl albo fru.pl , z mojego krótkiego sprawdzenia ( nie znam daty przewidywanego lotu ...) wychodzi że, i owszem , można odlecieć z lotniska Santiago da Compostella, potem przesiąść się jeden albo dwa razy ( Madryt, Heathrow, Barcelona a nawet Doha w Emiratach :-)) i już jesteśmy w Warszawie - za skromne 1300 - 2500 zł :-)

Chyba jednak najsensowniejsza  opcja to autobus na lotnisko w Porto i normalny lot tanią linią do Warszawy ( Ryanair, Wizzair - zalezy od dnia tygodnia). BIlet na autobus jw, lot Ryanair w maju to 600 do 900 zł.

Oczywiście, może to troszkę inaczej wyglądać gdy chcemy koniecznie lądowac np. w Gdańsku lub Katowicach - mój przyjaciel wraca z Santiago przez Porto ale przez Frankfurt - bo chce koniecznie lądowac w Rzeszowie.

Buen Camino. I niech tematyka logistyki nie zdominuje w sposób przemożny Twojej wędrówki. :-)

NOWY! Autor: Piotr | Dodano: 2024-04-13 19:33:58


Miałem na myśli najtańszy i bezpośredni do Krakowa lub Warszawy. Czyli Porto będzie najlepszą opcją. Lot planuję w sierpniu. Logistyki właśnie najbardziej się obawiam. Z samolotem nie ma problemu, gorzej z przejazdami komunikacją do miejscowości z której będę wyruszał.i później z Santiago do Porto. Ale ta stronka którą podałeś wyżej wiele ułatwia.

NOWY! Autor: J | Dodano: 2024-04-13 21:24:00


Wtorki: Santiago-Bruksela-Wroclaw w kilka godzin Ryanair'em

NOWY! Autor: Este | Dodano: 2024-04-14 08:20:54


Jeszcze mała rada praktyczna - w biurze, gdzie odbierasz compostellę, zaraz przy wyjściu jest stanowisko sprzedazy biletów ALSA/RENFE , nie trzeba iśc na dworzec autobusowy ( ok. 1,5 km) . Jesli wyjazd do Porto ma być następnego dnia, polecam na nocleg Albergo Estacion, 200 m od dworca, po drugiej stronie torów niż katedra :-) 

NOWY! Autor: emka | Dodano: 2024-04-28 16:44:45


Czy ktoś wie czy to prawda, że trzeba mieć bilet w wersji papierowej / wydrukowany? jeśli tak, to gdzie można wydrukować?

Na dworcu autobusowym w Santiago można kupić bilet w kasie lub u kierowcy?

NOWY! Autor: Mario P | Dodano: 2024-04-29 09:36:46


witam,

@emka...do tej pory zawsze miałem bilety, czy to w Hiszpani, czy to do Portugali  kupione w aplikacji ALSY i nigdy nie wymagano wersji papierowej. Tak, mozna kupić na dworcu, jednak zalecam wcześniejszy zakup w aplikacji. Buen Camino...