Camino de Santiago

To nie droga jest trudnością... To trudności są drogą...

NOWY! powrót z Santiago rowerem?

NOWY! Autor: kania | Dodano: 2009-07-04 21:07:27

Witam,

szukam pomysłu na powrót z Santiago do Pamplony rowerem. Niestety samolot nie wchodzi w grę. Czy kursują z Santiago jakieś pociągi,albo autobusy w tamtą stronę, które zabierają rowery? Próbowałam się rozeznać na stronach hiszpańskich koleji, ale te strony są zupełnie nieczytelne dla mnie, jakiś chaos. Apeluję więc do doświadczonych Caminowiczów :).

Bedę wdzięczna za każdą pomoc.

NOWY! Autor: Kania | Dodano: 2009-07-04 21:41:36

Teraz zauważyłam swoją pomyłkę. Oczywiście chodzi o dostanie się z Santaiago do Pamplony Z rowerem, a nie rowerem. Dalej już bedzie czekał na mnie samochód, którym wrócę do Polski.

NOWY! Autor: magdalenka | Dodano: 2009-07-10 10:45:32

Witaj

Jest kilka mozliwosci

1. Wynajecie samochodu, ponizej podaje kilka firm znajdujacych sie w SdQ na dworcu kolejowym (jakies 15min od katedry)

Alsa  www.alsa.es

Avis  www.avis.es

Eurocar  www.eurocar.es

2. Niestety na polaczeniach krajowych nie mozna przewozic ani w pociagach ani w autobusach rowerow, lecz mozna przeslac rower do pampluny firma kurierska (jest kilka w SdQ )

np.

MRW 

calle Santiago de Guayaquil 5 tel 981-938-383

NACEX

avenida de Lugo 193  tel. 981-557-171

aby nie zabraklo podaje rozklad jazdy pociago i autobusow z SdQ do Pompluny

Pociag:

Jedyna mozliwosc z przesiadka w Vitoria

Santiago-Vitoria

09:17- 18:27    cena : 42,70

Vitoria-Pampluna

19:05-20:08    cena: 4,60

Autobus

Santiago-Pampluna

09:45 - 19-30    cena 48,14

Zycze powodzenia

NOWY! Autor: Joanna | Dodano: 2009-07-13 13:50:10

Do Kani w sprawie roweru.

Chce dodac pewne sprostowanie w sprawie roweru. Wróciłam z Camino tydzień temu i na własne oczy  widziałam i to niejeden raz jak ludzie pakowali w Santiago rowery do luków bagażników autokarów ALSA i lokalnych również. Jedne były zapakowane do transportu inne nie. Nie wiem skąd taka informacja, ze nie mozna przewozić. Koleją (RENFE) tez to jest mozliwe, ponieważ cztery lata temu sama przewoziłam rower z bagażem na trasie Madryt -Pamplona. Powodzenia i Buen Camino

NOWY! Autor: Joanna | Dodano: 2009-07-13 13:51:18

Do Kani w sprawie roweru.

Chce dodac pewne sprostowanie w sprawie roweru. Wróciłam z Camino tydzień temu i na własne oczy  widziałam i to niejeden raz jak ludzie pakowali w Santiago rowery do luków bagażników autokarów ALSA i lokalnych również. Jedne były zapakowane do transportu inne nie. Nie wiem skąd taka informacja, ze nie mozna przewozić. Koleją (RENFE) tez to jest mozliwe, ponieważ cztery lata temu sama przewoziłam rower z bagażem na trasie Madryt -Pamplona. Powodzenia i Buen Camino

NOWY! Autor: Stefan. | Dodano: 2021-03-16 12:09:23

.Bylem na Camino szesc razy.Wiele razy widzialem jak do alsy byly wkladane rowery. Bylo zdjete przednie kolo I calosc byla ostreczowana.Nawet bez pokrowca.Ja tez mam ten dylemat.Bylem piec razy pieszo a w lipcu chce jechac na rowerze.Zobaczymy jak wyjdzie.Pozdrawiam.

NOWY! Autor: Bicigrino | Dodano: 2021-03-24 14:19:39

Liniami FEVE przewieziesz rower bezpłatnie na trasie Ferrol - Bilbao. Sama podróż tymi liniami to przygoda sama w sobie, warto ze względu na widoki. A oto informacja ze strony FEVE, tłumaczenie internet. Oczywiście podróż z przesiadkami, bo to są linie kolejowe lokalne. Co do przewozu roweru autobusami ALSA, to potwierdzam to co napisali wcześniej inni. Woziłem rower wielokrotnie w torbie z flizeliny ogrodniczej za ok. 10 euro za kurs bez względu na odległość. Dzisiaj pewnie już drożej. Pozdrawiam

Rowery

Twój rower podróżuje za darmo ze wszystkimi naszymi pociągami Cercanías. Wystarczy pamiętać o następujących czynnościach:

Możesz jeździć na rowerze najwyżej na osobę
Rower musi być umieszczony w miejscach przeznaczonych do tego celu. Jeśli w pociągu nie ma oznakowanego obszaru, umieść go na peronie dostępowym, bez najeżdżania korytarzy lub nieskładkowych miejsc siedzących.
Jeśli obłożenie pociągu jest wysokie i nie możesz podróżować rowerem, możesz wybrać podróż innym pociągiem lub zwrócić kwotę biletu.
Twój rower jest twoim obowiązkiem. Zadbaj o swoje wznoszenia, opieki i zejścia z pociągu, aby uniknąć ewentualnych uszkodzeń lub strat.

Buen Camino, Bicigrino