Camino de Santiago

To nie droga jest trudnością... To trudności są drogą...

NOWY! autobusy alsa - kupno biletów

NOWY! Autor: tipo | Dodano: 2011-09-05 11:16:44

Za kilkanaście dni wybieramy się do Leon z Madrytu i chcielibyśmy ten odcinek pokonać autobusami ALSA. Wyskakują jednak problemy przy internetowym kupnie biletów. Czy jednak rzeczywiście jest potrzeba wcześniejszego kupowania biletów? Czy po prostu wystarczy kupić go na miejscu, w tym przypadku na lotnisku w Madrycie?

NOWY! Autor: pielgrzym | Dodano: 2011-09-05 13:36:59

witam

Ciężko kupić bilety Alsa przez internet  bo nie obsługuje polskich kart kredytowych, ale z tego co mi wiadomo to obsługują system paypal , wystarczy tam założyć konto i już można kupić bilet przez internet.

Oczywiście na miejscu też to jest możliwe ale może  być wszystko wykupione, chociaż oni  jeśli jest duzy ruch to podstawiają dodatkowe autobusy, tak było teraz jak jechaliśmy z żoną z Santiago do Madrytu na Światowe Dni Młodzieży, chociaż oficjalnie przez internet nie było już miejsc to  w kasie można bylo kupić jeszcze bilety , bo podstawili dodatkowy autobus.

pozdrawiam jacek

NOWY! Autor: aga s. | Dodano: 2011-09-05 20:03:15

Nie powinno byc problemow z kupnem biletu u kierowcy albo na dworcu. 

NOWY! Autor: Alicja | Dodano: 2011-09-05 20:25:17

Ja jechałam w lipcu z Madrytu do Leon i z Leon do Oviedo i było sporo wolnych miejsc, więc chyba można zaryzykować.

NOWY! Autor: Grześ | Dodano: 2011-09-05 21:01:23

Do Bilbao latwo sie dostac gdyz jest to w miare duze miasto z Madrytu czy Barcelony nie ma zadnego problemu. Ja jechalem z Barcelony pociagiem jest nieco drozszy niz autobus ale warto bo: widoki i mozna zobaczyc jak wyglada prawdziwa nowoczesna kolej, jest szybciej niz autobusem (w tym wypadku chyba 2h).

Samo przejscie zajelo mi 27 dni bez pospiechu i bcia rekordów trasy. Od Bilbao do Santender bardzo mila droga, sporo przebywamy na wybrzezu jest pieknie i mozemy pomoczyc nogi po wyczerpujacym dniu w Oceanie. Od Santender jakies 100-120 km to duzo asfaltu i meczarnia dla nog (przynajmnije moich). za Santender polecam male schronicko Palonca (chyba). 6 osobowe. Przybylem na miejsce kolo 17, byly jeszcze 4 wolne mejsca, jedno pozostalo wolne.

NOWY! Autor: Grześ | Dodano: 2011-09-05 21:02:44

Bilet u kierowcy w ALSA nie kupimy, byc moze inni przewoznicy maja taka mozliwosc.

NOWY! Autor: alina | Dodano: 2011-09-10 15:48:23

Na lotnisku można było kupic bilet, ale tylko w automacie, płatność też karta  z tego, co pamietam. Hm... dodatkową atrakcją było to,  że gdy chciałam skorzystać z automatu, akurat nie działał (może było ich więcej, ale nie znlazłam),

Chyba że przylatuje się godzinach dziennych, można dojechać na dworzec autobusowy, kupic w kasie i wyruszyć z dworca autobusowego. Ale ja po nieudanej próbie zakupu w automacie pojechałam na dworzec atobusowy,  a w kasie usłyszałam COMPLETO - biletów na ostatni nocny kurs już nie było i trzeba było czekac do rana... z tym, że dworzec na noc jest zamykany, więc spędziałam parę godzin na karimacie przed dworcem, szczęśliwie to była ciepła noc:-)

Chyba jednak lepiej kupić przez Internet, co uczyniłam w tym roku. Buen Camino. 

NOWY! Autor: Stęskniona | Dodano: 2011-09-12 07:34:46

Czy jest jakis autobus z Zaragoza do Somport, w Alsie nic nie znajduję. Ajko jakś inna kombinacja? Ile by to mogło kosztować?

Bardzo dziękuję za pomoc

NOWY! Autor: Jerzy | Dodano: 2011-09-12 11:26:56

alosa.es/rutas-horarios-precios/listado.asp?cod_linea=292.Należałoby wysiąść w Candanchu i podejść do Somport.

NOWY! Autor: wans4 | Dodano: 2011-09-12 16:58:16

witam bylem na camino w tym roku w czrwcu z saragossy kursuja autobusy do jacy i koszt byl  chyba okolo14 euro do somportu sie nie dostalem bo w jacy wyladowalismy pozno i postanowilem odtad zaczac .powodzzenia ...BUEN CAMINO

NOWY! Autor: wans4 | Dodano: 2011-09-12 17:03:22

a dworzec kolejowy i autobusowy w zaragossie jest  w obok siebie .powiedzialbym ze w jednym budynku..a informaje odnosnie przemieszczana sie w hiszpani to pozostawia wiele do zyczenia...

NOWY! Autor: Jerzy | Dodano: 2011-09-12 22:57:20

Chciałbym uzupełnić mój poprzedni wpis; otóż z podanej strony alosa.es wynika,że ten autobus kursuje w niedziele o 11 a w  piątki o 17:00.

Buen Camino.

NOWY! Autor: Stęskniona | Dodano: 2011-09-14 00:36:08

Ma ktos wypróbowaną lepszą drogę dojazdu, może z Francji. Z Hiszpani kiepsko sie to kształtuje.

Pozdrawiam i ściskam wszystkich kotrzy piszą posty na tej stronie

To jest duża pomoc

NOWY! Autor: Joanna | Dodano: 2011-09-14 21:07:53

Jest wiele mozliwości dojazdu do Somport od strony Hiszpanii :) Skąd to założenie, że jest kiepsko? Proste rozwiązanie to: lot do Madrytu, pociąg do Zaragoza - z Atocha jeździ AVE co godzinę np. 7.30, 8.30, 9.30. Podróż trwa ok. 1 godz. 20 min. Kosztuje co prawda dużo (62 EUR), ale ..opcja autobus jest sporo tańsza, lecz jedzie ponad 4 godziny. Z Zaragoza jest kilka możliwości: pociąg bezpośrednio do Canfranc - o 6:59 i 15:13, lub co bardziej praktyczne: można pojechać do Jaca (wg rozkładu Alosa) o godz. 8,30, 11.00, 14.00, 15.30 17.00 i 19.00, cena 13,50 EUR. Z Jaca (gdzie można przenocować i uzyskać Credencial) są autobusy lokalne do Somport o godz.: 8,25, 12.00. 14.55, 19.35. Taki wariant dojazdu do Somport wypróbuję już za chwilę na własnej skórze :)

Do Jaca można też dojechać z Barcelony, autobusem przez Huesca. Transport lokalny w Hiszpanii jest naprawdę świetnie rozwiązany, a autobusy niedrogie.

NOWY! Autor: RR | Dodano: 2011-09-15 07:54:26

Pytanie do Grzesia.

Czy możesz napisać więcej na temat drogi Północnej?

Lub przesłać adres mam duzo pytań bo wybieram się to drogą.

Ricco

NOWY! Autor: Świeżynka | Dodano: 2011-09-16 18:36:20

Witam  Wszystkich ! Jestem "świeżynką" z Gdańska ,która( za tydzień ) rusza do Grobu Św.Jakuba. Marzę o pokonaniu jej z Saint-Jean Pied de Port do Santiago..  Pracuję i mam ( na dojście z dojazdem i powrotem  30 dni).  Jak tanio (?) zaplanować  drogę?

NOWY! Autor: Małgosia | Dodano: 2011-09-18 11:15:31

Witam.Ja w lipcu jechałam z Madrytu do Leon i za bilet w automacie można było płacić gotówką, ale wydaje mi się że tylko banknotami.I była pani z Alsy która pomagała:)

Pozdrawiam

M.

NOWY! Autor: Wojtekk | Dodano: 2011-09-18 17:11:59

Santiago -Irun 51E autobus ok 8.00 i 22.00 doplata rower 10E autobus zabiera tylko 4 rowery i lepiej kupic wczesniej bilet (przez internet) bilety bez roweru byly na biezaco. Informacja z wczoraj, rower do transportu nalezy ofoliowac

NOWY! Autor: tipo | Dodano: 2011-10-17 13:27:54

Jako założycielka tego tematu - już po powrocie z Camino - piszę, jak było z kupnem biletów Alsa do Leon w automacie na lotnisku. A więc my wylądowaliśmy na jednym z terminali T1, T2, T3. Stamtąd trzeba wziąc schuttle busa na T4. Stąd odjeżdżają autobusy Alsa w wiele stron. Automat znajduje się przed wejściem na terminal. Działał, przyjmował gotówkę, wydawał resztę i mówił po angielsku :) W połowie września było wiele wolnych miejsc w autobusie nocnym ok 1:45 z lotniska. A i McDonald na T4 okazał się bardzo przydatny podczas czekania na autobus :)

NOWY! Autor: tipo | Dodano: 2011-10-17 13:28:21

Dodam także, że cena była dokładnie taka sama jak na stronie Alsa.

NOWY! Autor: Peter | Dodano: 2011-10-17 15:31:38

Jeśli ktoś wybrał metro i dojechał na Estacion Sur (dworzec autobusowy), również mógł skorzystać z Terminalu sprzedającego bilety - płatności można dokonywać kartą kredytową jak i gotówką, po wybraniu odpowiedniej opcji. Jednak jest pewien haczyk! Estacion Sur bywa totalnie chaotyczny, więc czytajmy dokładnie co jest napisane na bilecie i pytajmy kierowców autobusów - pracownik dworca nie był w stanie określić dokładnie gdzie stanie mój autobus (a trzeba dodać, że były dwa autobusy do Leon No. 1 i No. 2, niestety widziałem 2 osoby, które nie zwróciły na to uwagi i nie dostały się do autobusu, a właściwy dla nich autobus No. 1 odjechał).

Co do ceny dokładnie jak w internecie. Terminale to świetne rozwiązanie, kilka wersji językowych i przejrzysty układ strony. 

NOWY! Autor: S | Dodano: 2012-06-16 20:00:48

Do Joanna:)

Nie wiem czy się jeszcze pojawiasz lecz mam pytanie do Ciebie wiesz coś dokładniej o tym autobusie Barcelona-Jaca? Jaka to linia i jaki dworzec?

Pozdrawiam!

NOWY! Autor: Dziadek | Dodano: 2012-06-17 13:29:15

Witam. 

Wybieram się na Camino del Norte od połowy lipca i z Madrytu muszę się dostać do Irun. Najbardziej odpowiadałby mi autobus Alsa o 19:00 z T4 ale ten wyjeżdża z avda de America. I co prawda gdy w opcjach zaznaczam odjazd z t4 barajas to w ogóle go nie znajduje/pokazuje ale gdy zaznaczę przystanek odjazdu Madrid to pokazuje avda de America o 19 i gdy wchodzę w opcje pokaż inne przystanki to jest zaznaczone, że jedzie przez z t4... trochę to skomplikowane ale ostateczne pytanie jest proste - mogę z tego wnioskować, że jedzie on przez t4 czy nie? ;).

NOWY! Autor: Maciej | Dodano: 2012-06-18 09:35:00

Do Dziadka! z Terminalu T4 lotniska Barajas w Madrycie do Irun jest autobus o 7.45 w Irun 14.15, koszt biletu 35,39Euro. W pole destination wpisz Barajas to wyskoczy Aeropuerto Madrid Barajas T4. O 19.15 drugi (ten co 0 19.00 Av. America) cena ta sama i 1.00 następnego dnia w Irun.

Pozdrawiam! Buen camino!

NOWY! Autor: Artur | Dodano: 2012-06-18 19:57:58

do Dziadka:
Bilety na 19:15 do Irun z lotniska Barajas można kupić na termin do 3 lipca włącznie (sprawdziłem). Od 4 lipca już nie. Moim zdaniem są dwie możliwości: 1) od 4 lipca zmienia się rozkład i autobus już nie jedzie przez lotnisko 2) bilety na ten autobus z lotniska są sprzedawane tylko na dwa tygodnie naprzód. Jeśli wersja druga jest prawdziwa, to jutro powinny być dostepne bilety na 4 lipca, pojutrze na 5-tego itd. W tej sytuacji wystarczyłoby więc poczekać.

Tak przy okazji pytanie co planujesz robić w Irun po dotarciu tam o 1 w nocy...? To bardzo maleńkie miasteczko. Do albergue raczej nie wejdziesz. Może lepiej byłoby wysiąść jeden przystanek wcześniej, w San Sebastian... Tam o tej porze życie się dopiero rozkręca.

NOWY! Autor: Artur cd. | Dodano: 2012-06-19 14:34:44

- możesz też się zastanowić nad przejazdem nocnym autobusem (odjazd z Madrytu godz. 0:30, przyjazd do Irun o 7:00). Rozwiązuje to w pewnym sensie problem noclegu... O dotarcie do dworca autobusowego na Av. de America w Madrycie się nie martw, jest bezpośredni autobus z lotniska, nr 200.
Gdybyś kupował bilet na ten autobus, nie pomyl się z datą, bo 0:30 to już następny dzień. Na stronie movelia.es możesz sprawdzić ile miejsc w autobusie jest jeszcze dostępnych do sprzedaży. Na razie te autobusy jeżdżą prawie puste. Można chyba bez większego ryzyka kupić bilet już na dworcu w automacie czy też w kasie.

Buen Camino!

NOWY! Autor: Dziadek | Dodano: 2012-06-23 22:46:26

Dziękuje bardzo za wskazówki. Najprawdopodobniej zrobie tak jak polecił Artur: na miejscu kupie bilet na nocny autobus. Takie pytanie - czy można go już kupić na lotnisku czy dopiero na av. de America?

Pozdrawiam. 

NOWY! Autor: Artur | Dodano: 2012-06-23 23:19:54

Na pewno można już na lotnisku (na terminalu nr 4). Automaty biletowe ALSY to są nowoczesne terminale centralnego systemu rezerwacji, bardzo przyjemnie się w nich kupuje bilety i co jest miłe, można sobie wybrać miejsce. 
Może przy okazji przypomnę (było o tym już w innych wątkach), że mając zamiar kupić bilet ALSY przez internet, warto sobie wcześniej uzyskać kartę Bus Plus - a w zasadzie tylko jej numer. Sprowadza się to do wypełnienia online prostego formularza z naszymi danymi, i w zamian otrzymujemy nasz numer, dzięki któremu oszczędzamy 2,50 euro opłaty manipulacyjnej przy zakupie każdego biletu powyżej 10 euro - podkreślam, chodzi o zakup przez internet. Jeśli kupujemy bilet na miejscu w Hiszpanii, w kasie czy w automacie, tej opłaty manipulacyjnej nie ma, więc karta Bus Plus nie jest specjalnie przydatna.

NOWY! Autor: Joanna | Dodano: 2012-07-12 21:12:33

A ja trochę z innej beczki - co wpisywaliście kupując bilet przez internet w miejscach "traveler data" pod "number" i "tipo documento"? Tam jest paszport - NIF - NIE, NIFu ani NIE nie mam, chciałam jechać z samym dowodem osobistym. Nie wiem czy wpisać tam po prostu numer dowodu osobistego? Jeśli tak, to co dać w rubryce NIF/NIE? Czy w ogóle ktoś to sprawdza?

NOWY! Autor: Ola | Dodano: 2012-07-12 21:22:22

wpisz numer dowodu a wybierz pole Passport

NOWY! Autor: mroov | Dodano: 2012-07-12 22:21:49

A mam pytanie, czy np bilet powrotny z Santiago do Madrytu mogę kupić będąc wcześniej w Madrycie, czy nie ma takiej opcji i muszę to zrobić w Santiago? Orientuje się ktoś? :)

NOWY! Autor: ola:) | Dodano: 2012-07-13 08:10:48

można kupić bilet spokojnie przez internet. Nawet z domu. Chyba mozna kupić na 60 (lub 50) dni przez data wyjazdu

NOWY! Autor: mroov | Dodano: 2012-07-13 09:58:14

Ok, mi jednak chodzi o to, czy będąc na dworcu w Madrycie mogę kupić powrotkę z Santiago, czy tylko na danym dworcu mogę kupić tylko bilet na wyjazd z tego dworca?

NOWY! Autor: Artur | Dodano: 2012-07-13 14:21:12

Naturalnie, że możesz kupić bilet na powrót w dniu przyjazdu. Będziesz mieć zmartwienie z głowy.
Przy okazji - o tym już pisano na forum - że bilet na samolot Ryanair z Santiago do Madrytu często kosztuje mniej niż autobus, szczególnie jeśli mamy tylko bagaż podręczny. Warto sprawdzić. (samolot = 1 godzina, autobus= 9-10 godzin) 

NOWY! Autor: mroov | Dodano: 2012-07-13 14:25:19

Niestety nasze bagaże nie mieszczą się jako podręczne. Niemniej jednak przyniosłeś mi dobrą wiadomość :) Bo widziałam, że już na interesujący nas termin ludziska rezerwują bilety na Alsę i wolimy nie zostać na lodzie, dlatego chcemy kupić od razu po przyjeździe.

NOWY! Autor: Artur | Dodano: 2012-07-13 14:48:46

Jeśli wejdziesz sobie na stronę www.movelia.es i wpiszesz datę i trasę przejazdu, to po kliknięciu 'plazas' pokaże ci się, ile i które miejsca są już wykupione na dany dzień. Zielone są wolne, niebieskie już zajęte:)

Kupując bilet w automacie Alsy na dworcu też można sobie wybrać konkretne miejsce w autobusie.
Myślę że kupując w kasie również, no ale to się wiąże z rozmową po hiszpańsku przez szybę na hałaśliwym dworcu autobusowym... ja tam wolę kupować w automacie:)

NOWY! Autor: manchester | Dodano: 2012-07-14 13:39:52

Witam! Chciałam kupić bilet z Madrytu do Astorgi na 00:30, przez internetową stronę Alsy. Męczyłam się z kartą kredytową, w końcu założyłam konto na PayPal i przelałam tam pieniądze. Jednak i teraz zakup biletu jest niemożliwy, wyświetla się komunikat:

"Ha ocurrido un error en el pago:

PayPal ha devuelto un error. Consulte en su cuenta el motivo. La venta se ha cancelado /PayPal has returned an error. Check your account for the reason. The sale has been canceled."

Prawdę mówiąc jestem w kropce, bo nie wiem jak w  końcu kupić ten bilet, wyruszam za niespełna tydzień i chciaąłbym mieć już wszystko załatwione, bo nie wiem czy zdąże kupić bilet na miejscu.
Wiecie co zrobić w takiej sytuacji? Będę wdzięczna za pomoc! :)

NOWY! Autor: alina | Dodano: 2012-07-14 19:36:38

Ja tez dziś kupowałam bilet płacąc przez paypal i też taki błąd mi wyskoczył. Podnosi ciśnienie. Ale spróbowałam za chwilę jeszcze raz i było już  OK. Kupilam! Tobie też życzę powodzenia. Próbuj i Buen Camino.

Wiesz,. lepiej kup bilet przez internet, nie odkładaj ... ja kiedyś chciałam kupić na dworcu właśnie na autobus do Astorgi z Madrytu i nie załapałam się w(completo - czyli brak wolnych miejsc) i całą noc do 9 rano czekałam na następny.  A z dworca w nocy wypraszają na zewnątrz - zamykają i sprzątają. do 5 rano chyba był zamknięty  Czyli noc na karimacie pod dworcem - przydaje sie karimata też na Frances;-)

NOWY! Autor: mat | Dodano: 2012-07-25 12:54:45

czy ktoś może wie skąd w Barcelonie odjeżdzają busy Alsa do Santander?

NOWY! Autor: ewa | Dodano: 2012-07-25 22:43:01

A ja radziłabym mimo wszystko kupić bilety wcześniej, bo może się tak zdażyć,że zabraknie miejsc do Leon ( mnie to spotkało) i na nic zdały się prośby... Przezorny zawsze ubezpieczony:)

NOWY! Autor: ag. | Dodano: 2012-07-26 00:06:12

Barcelona Autobusy  ALSA :  Estacion de autobuses, de Sants C. Viriato.

NOWY! Autor: Wiola | Dodano: 2014-03-16 13:18:46

W różnych wątkach na forum czytałam, że są problemy z płatnością za bilety Alsy przez internet.

Dziś właśnie spróbowałam zakupić taki bilet, udało się zapłacić najzwyklejszą kartą prepaid i na szczęście nie musiałam zakładać konta na PayPall.

Skoro przyjmuje zwykłe karty prepaidowe to myślę, że z kartą debetową do konta też nie powinno byc problemu.

Buen Camino :)

NOWY! Autor: Krzysiek K | Dodano: 2014-03-16 19:28:13

Witam

mam pytanie odn. autobusu: samolot Ryanair ląduje planowo w Madrycie na T1 o 14.05. Autobus Alsy odjeżdża z T4 o 14.45, muszę jeszcze odebrać bagaż rejetrowy - czy zdążę na ten autobus czy nie ma szans ?

pozdrawiam

Krzysiek

NOWY! Autor: KubaKR | Dodano: 2014-03-16 20:57:26

zdążysz ;)

NOWY! Autor: Maciej | Dodano: 2014-03-16 21:59:59

Ja nie ryzykowałbym. Uważam, że to mało czasu. Bez bagażu rejestrowego to można ryzykować. 40 min przy rozmiarach lotniska Barajas (z T1 do T4 trzeba dojechać) to wg mnie jest niemożliwe! 

Pozdrawiam! Buen camino!

NOWY! Autor: Zosia | Dodano: 2014-06-13 14:20:46

Witam, czy mogę przez internet kupić bilet na autobus (Alsa) dla siebie i koleżanki płacąc moją kartą?. Mam nadzieję, że bilety nie są imienne?

NOWY! Autor: Ola:) | Dodano: 2014-06-13 14:35:14

bilety sa imienne, ale mozna płacić razem, nawet może wam ktoś obcy zapłacić  :):) 

NOWY! Autor: Zosia | Dodano: 2014-06-16 08:32:27

Olu, bardzo dziękuję! Dziś wieczorem będę próbować!

NOWY! Autor: Seweryn | Dodano: 2014-06-16 18:09:05

Witam.

Mam pytanie, proszę o pomoc.

Mam zamiar z koleżanką przebyć Camino del Norte zaczynając w Gijón. 11-sierpnia lądujemy na lotnisku w Barcelonie-El Prat. Czy są połączenia z lotniska El-Prat prosto do Gijón, liniami autobusowymi. Z tego co szukałem, jest połączenie z Barcelony z centrum, lecz mogę się mylić, proszę was o pomoc. Jak dotrzeć z Barcelony-El-Prat do Gijón, gdzie dokładnie startują autobusy i w jaki sposób zarezerwować bilety? Z góry bardzo dziękuję za wszelką pomoc. Seweryn.

NOWY! Autor: Artur | Dodano: 2014-06-16 22:38:47

do Seweryna: raczej autobus bezpośrednio z lotniska na taka trasę (to jest ok 900 km) jest bardzo mało prawdopodobny. Chyba nie unikniesz dojazdu na dworzec autobusowy. Z lotniska jest połączenie kolejką do miasta, przejazd to kilkanaście minut.
Przy tak dużej odległości - przejazd autobusem 13 godzin - zastanowiłbym się nad przelotem na lotnisko Asturias, to jest tuż obok Gijon i Aviles. Niewykluczone że przy wczesnym zakupie cena samolotu może być zbliżona do ceny autobusu, a przelot trwa półtorej godziny. Przykładowe loty masz tutaj LINK

Buen Camino!

NOWY! Autor: Zosia | Dodano: 2014-06-17 13:56:01

Witam! Kupiłam wczoraj bilety na autobus Alsa. System najpierw odrzucił moją kartę Visa, a potem udało mi się sfinalizować transakcję kartą kredytową Master Card z PKO BP.

NOWY! Autor: wiola | Dodano: 2014-06-17 16:34:17

Sewweryn, polecam :-)

http://www.fly4free.pl/forum/barcelona-el-prat,36,986

NOWY! Autor: wiola | Dodano: 2014-06-17 16:35:39

http://www.fly4free.pl/forum/barcelona-el-prat,36,986

będzie wygodniej

NOWY! Autor: dario | Dodano: 2015-07-03 09:18:47

a o co chodzi z tą seria i numerem dowodu osobistego, bo mi pokazuje, że jest błędny, polską serię i numer dowodu  strona przyjmuje?

NOWY! Autor: Wiesław 60+ | Dodano: 2015-07-03 10:35:27

Wpisz paszport i nr dowodu przejdzie Buen Camino 

NOWY! Autor: Rubi | Dodano: 2015-10-03 00:54:04

Czy możecie mi doradzić jak najlepiej dostać sie z polski z Warszawy do Jaca  ? Z tego co czytam to sa busy oraz renfee ale ogólnie skad najlepiej dokąd . Jedyne co mi wpada do głowy to z polski do huesca i z huesca do Jaca ... ? Bardzo prosze o pomoc bo to pierwszy wyjazd do aragonii i kompletnie pojęcia nie mam 

NOWY! Autor: Zośka | Dodano: 2015-10-03 18:37:15

@Rubi - czy są busy z Wa-wy do Huesca tego nie wiem. Z Huesca do Jaca masz kilka busów Alosa dziennie (grupa Avanza). W sierpniu leciałam do Bcn na El Prat (linia Vueling przywróciła loty z Warszawy i Krakowa) i z dworca autobusowego Nord bezpośrednio do Huesca (Alsa).

NOWY! Autor: Dario | Dodano: 2015-10-03 19:03:08

Do Rubi

Poszukaj tutaj tematu  Camino Aragońskie ja tam opisałem w dniu 03.05.2014 doładny dojazd  z Barcelony do Jaci. Ty masz tanie samoloty z Modlina lub  z Warszawy.   Ja mieszkam w Sabinanigo,blisko Jaci i latam z Katowic do Barcelony. Tam co opisałem to jest najlepszy sposób dostania się w te strony, sprawdzany przeze mnie wielokrotnie. Jest jeszcze druga możliwość lot z Modlina do Bergamo i następnie lot z Bergamo do Zaragozy. Z Zaragozy ze stacji kolejowej Estacion Delicias jest autobus Alosy do Jaci, jedzie przez Huesca i Sabinanigo.

NOWY! Autor: a. | Dodano: 2015-10-03 20:27:01

Jak ktoś lubi /ja tak/  to z Polski można do Barcelony dojechaś bezpośrednim autobusem firmy Eurolines.

Buen Camino

NOWY! Autor: a. | Dodano: 2015-10-03 20:38:19

@ Dario

Pozdrawiam Sabinanigo ,szczególnie camping z basenem .Bardzo miłe spomnienia.

NOWY! Autor: Dario | Dodano: 2015-10-04 15:17:25

@ a.

Dzieki. Miałeś na mysli Camping Aurin.

NOWY! Autor: Bakluk | Dodano: 2016-01-05 14:12:30

Cześć Wszystkim,

czy w Alsa są jakieś promocje? Np. zakup z wyprzedzeniem (jakim?)

Dzięki za odp.

Bakluk

NOWY! Autor: Alex | Dodano: 2016-01-09 23:29:05

na dlugich trasach Alsa ma wiele atrakcyjnych promocji. mozna nawet czasami kupic bilet za 5€ na trase normalnie kosztujaca 40€. warto szukac. nie ma jednak reguly kiedy bilet trzeba kupic. na kazda trase jest okreslona pula biletow promocyjnych i czasami sie koncza miesiac przed data podrozy, a czasami dopiero kilka dni przed. wszystko zalezy od popularnosci danej trasy.

NOWY! Autor: Jola | Dodano: 2016-01-10 08:45:41

W zeszłym roku pod koniec sierpnia kupiłam przez internet bilet ALSY na trasie Madryt-Oviedo na poczatek pażdziernika za 5 euro (plus 1 euro opłaty manipulacyjnej). Taki bilet trzeba wydrukować i pokazać kierowcy lub mieć go na komórce/tablecie. Był to bilet promocyjny bez możliwości oddania/zamiany na inny termin. Żadnych problemów z zaakceptowaniem polskiej karty Visa Electron.

NOWY! Autor: podróżnik | Dodano: 2016-02-06 18:06:28

witam,

ile paypal pobiera za zakup biletu na stronie ALSA? 

NOWY! Autor: emka | Dodano: 2016-02-06 18:14:44

Mam pytanie, czy w autobusie Alsy sprawdzają dokument osobisty podróżnego. Kupując bilet nie przechodzily mi dane z dowodu, wpisałam z paszportu. Jednak nie chciałabym brać paszportu ze sobą tylko dowód.

NOWY! Autor: Maciej | Dodano: 2016-02-06 18:29:18

Nie martw się nie sprawdzają. Też miałem ten problem przy zakupie biletu.

Pozdrawiam! Buen camino!

NOWY! Autor: Andrzej F. | Dodano: 2016-02-06 19:17:06

@ podroznik

PayPal nie pobiera żadnych prowizji. Za bilet płacisz tyle euro ile się należy. Kurs euro możesz sprawdzić w PayPalu w konwerterze walut - wybierając płatności. Jest to kurs hurtowy euro plus 2,5%.    Pozdrawiam Andrzej.

NOWY! Autor: gaba | Dodano: 2016-03-04 10:40:15

W ubiegłym roku kupiłam bilety  ALSY przez internet płacąc MasterCard bez problemu. Teraz są inne druki i mam kłopot. Podobnie jak czytałam wyżej musiałam wpisać nr. paszportu bo dowód nie wchodził. Lecz po zatwierdzeniu opcji, że dane płatnika zgadzają się z podróżującym, wyskakuje mi komunikat, że mam podać / w miejscu, w którym automatycznie pojawia się moje imię i nazwisko/ dane karty kredytowej. Numer karty wpisywałam w odpowiednim miejscu i rodzaj karty też zaznaczyłam. Czy ktoś może mi pomóc jak przejść poprawnie drugi krok zakupu?

NOWY! Autor: Wiesiek Trójmiasto | Dodano: 2016-03-04 11:51:34

@Gaba

.....gdy robiłem rezerwację lotu do numeru karty musiałem podać jeszcze numer trzy cyfrowy (jest na pasku)  z drugiej strony karty, może to jest to. Tylko taką wiedzę mam. Pozdrawiam Wiesiek

NOWY! Autor: gaba | Dodano: 2016-03-04 12:04:39

Wiesiek!

Bilety na przelot też kupiłam bez problemu. Mam problem z ALSĄ.

NOWY! Autor: Agnieszka | Dodano: 2016-03-05 20:07:56

@gaba

z ALSĄ jest taki problem, że nie akceptuje wszystkich kart (w tym mojej). Kupowałam bilet wczoraj, więc przekażę Ci dość "świeżą" instrukcję ;-)

Jeśli masz konto na PayPal'u to masz praktycznie bilet w kieszeni - płatność PayPal'em jest w pełni akceptowana. Jeśli nie masz - należy takie konto założyć.
Dla tych, którzy mogą mieć problemy z założeniem konta postaram się szczegółowo napisać jak to zrobić:
1. https://www.paypal.com/pl/home

2. Po prawej stronie u góry klikamy "Załóż konto"

3. Wybieramy "konto osobiste" i klikamy "Kontynuuj"
4. Uzupełniamy dane i klikamy "Kontynuuj"
5. Wpisujemy resztę danych i klikamy "Wyrażam zgodę i chcę utworzyć konto"

6. Podajemy dane karty (może być debetowa) i klikamy "Powiąż kartę"

7. Na podanego maila powinien przyjść link aktywacyjny, który należy otworzyć w celu potwierdzenia założenia konta w serwisie PayPal

i to chyba wszystko ;-)

Jeśli chodzi o płatność za autobus ALSA to w opcjach płatności wybieramy PayPal, wtedy pokaże się okno logowania do PayPal'a i po zalogowaniu automatycznie z konta zejdą nam pieniądze.
Ten sposób (z powiązaniem karty) omija konieczność przelewania pieniędzy z własnego konta na PayPal (i przeliczania ile trzeba wysłać, obliczania wszystkich kosztów dodatkowych).

Po zakończeniu transakcji otwiera się Wasz świeżo kupiony bilet, należy go zapisać, wydrukować i pokazać kierowcy przy wejściu do autobusu. Co do podawania numeru dokumentu - jako, że nie ma w opcjach możliwości wybrania DNI (odpowiednik naszego dowodu osobistego) należy wybrać "Pasaporte" i wpisać numer DOWODU. Wtedy nie będzie problemu z zaakceptowaniem dokumentu. Na dobrą sprawę kierowca przy sprawdzaniu biletu zerka tylko czy zgadza się imię i nazwisko.
Gdyby ktoś z Was miał jeszcze jakiś problem w tej kwestii to postaram się pomóc

Ultreia!

NOWY! Autor: rob | Dodano: 2016-03-05 21:26:18

Właśnie kupiłem bilet bezpośrednio na stronie alsa. Przy pomocy zwykłej karty, poszło bezproblemowo.

NOWY! Autor: Agnieszka | Dodano: 2016-03-05 21:41:20

Ja sprawdzałam dwie karty - Visa i MasterCard, ALSA nie zaakceptowała mi ani jednej

Ultreia!

NOWY! Autor: rob | Dodano: 2016-03-05 22:27:23

Mam mastercard i działa. Może czegoś nie wypełniasz dobrze.
Spróbuj przez goeuro.pl może tam się uda

NOWY! Autor: Agnieszka | Dodano: 2016-03-05 22:57:55

Nie muszę już niczego próbować, bo bilety mam kupione ;-) poczytaj sobie w internecie, nie tylko Gaba ma problemy z zapłaceniem swoją kartą. Jedne przyjmuje, innych nie - jaka jest zasada działania nie wiem... W każdym razie jeśli ktoś ma problem ze swoją kartą to może zapłacić PayPal'em i tego dotyczył mój wpis w tym temacie

Ultreia!

NOWY! Autor: gaba | Dodano: 2016-03-06 15:42:36

AGNIESZKO!  Stukrotne  dzięki za pomoc.Buen camino!

NOWY! Autor: ann.7@wp.pl | Dodano: 2016-07-19 14:39:11

Witam Caminowiczów!

Ruszam 19.09.2016 na Camino.

Może mi pomożecie ustalić jak sie dostac do Astorgi z Madrytu?

Będę bardzo wdzięczna za pomoc.

Ania

NOWY! Autor: Jan | Dodano: 2016-07-19 16:54:07

poprawnie wpiszcie nr paszportu lub dowodu - nie robic przerwy miedzy literami i cyframi

NOWY! Autor: Andrzej F. | Dodano: 2016-07-19 18:25:08

Ania.

Na dzień dzisiejszy najkorzystniej cenowo jest się dostać do Astorgi autobusem ALSA.

Zależy która  godzina Cię interesuje.

Z Madrid Estation Sur: Godz. 8.00 przyjazd 12.00 - cena 15 euro,

godz. 10.45 przyjazd 14.35 - cena 15 euro, godz.15.45 przyjazd 20.00 - cena 15 euro,

godz. 16.30 przyjazd 22.00 - cena 15.90 euro.

Bezpośrednio z Aeropuerto Madrid - Barajas T4:

Godz. 10.45 przyjazd 14.35 - cena 24.88 euro, godz. 13.45 przyjazd 18.00 - 34.41 euro,

godz. 14.45 przyjazd 20.00 - 24.88 euro, godz. 16.45 przyjazd 21.45 – 24.88 euro.

Ceny 15 euro to ceny promocyjne.

Można też pociągiem – ceny od 23 do 55 euro.

Szczegóły na www.alsa.es i www.renfe.com

Pozdrawiam Andrzej

NOWY! Autor: lucy | Dodano: 2016-07-20 11:24:04

witam

Czy ktoś kupował może bilet przewoźnika ALSA za pośrednictwem strony busbud.com? Chciałam kupić już bilety z Santiago do Porto i zastanawiam się czy potem nie ma problemów z tymi biletami na miejscu. Pozdrawiam

NOWY! Autor: Jan | Dodano: 2016-07-20 14:49:27

Nie ma - ale jest nieznacznie drozej niz bezposrednio w Alsie

NOWY! Autor: lucy | Dodano: 2016-07-21 07:48:27

@Jan

Dzięki za informację. Możesz mi jeszcze doradzić, czy zarezerwować bilet na stronie Alsy czy kupię bez problemu w Santiago 8 września. Pozdrawiam

NOWY! Autor: Piotr | Dodano: 2016-07-21 12:30:23

Jechałem 18.07 o godz. 17.00 i autobus był w 1/4 zapełniony. Bilety nieznacznie droższe (przejdź proces rejestracji na alsa, to zobaczysz, że doliczają bodajże 2 euro jeszcze).

NOWY! Autor: Piotr | Dodano: 2016-07-21 12:32:03

Ps. Odjazd ze stanowiska 20 lub 21.

NOWY! Autor: jerzyimonika | Dodano: 2016-07-21 22:29:22

Uff, kupiłem bilety Aviles-Tapia de cesariego, karta mastercard, wpisałem nr paszportów, poszło bez problemów. PDF przyszedł na pocztę.

NOWY! Autor: lucy | Dodano: 2016-07-22 09:20:53

Bardzo dziękuję za wszystkie pomocne informacje.Pozdrawiam

NOWY! Autor: Globtroterka | Dodano: 2017-07-27 13:06:32

Te bilety można kupić na stronie tych autobusów, z tego co wiem bilet można tam też zarezerwować. Moim zdaniem to atrakcyjna oferta, a zamawiania przez internet nie trzeba sie bać;-) Pamietam, że u nas w kraju jak pojawiły sie pierwsze biletomaty to ludzie też byli trochę niepewni jak to bedzi działało, ale od jakiegos czasu zas sprawą http://www.mera-systemy.pl biletomaty prężnie działają i pasażerowie są zadowoleni. A co do ALSA to tu byłabym raczej pewna i nie obawiała się przewozu. 

NOWY! Autor: Hania | Dodano: 2017-08-31 09:38:58

Witam, czy ktoś mógłby mi powiedzieć skąd odjeżdzają autobusy Alsa na lotnisku w Maladze? Chciałabym jutro o 16 (przylatuję o 14) odjechać stamtąd do Grenady. Byłaby możliwość kupienia jakoś biletu na miejscu? (Inne propozycje trasy także mile widziane) Będę bardzo wdzięczna za wszelką pomoc

Z góry dziękuję:)

NOWY! Autor: J | Dodano: 2017-08-31 16:36:59

Większość autobusów,w tym Alsa do Granady odjeżdża sprzed wyjścia z hali lotniska na wysokości terminala T3.Tutaj na mapie - niebieski symbol autobusu.

Nie jestem pewien,czy bilety kupuje się w automacie,czy u kierowcy.W autobusach kursujących do miasta bilet kupowałem u kierowcy.

Powodzenia

Jago

NOWY! Autor: Joachim | Dodano: 2017-10-12 11:54:11

Jak sie dostać do Oviedo

NOWY! Autor: Joachim | Dodano: 2017-10-12 11:54:15

Jak sie dostać do Oviedo

NOWY! Autor: libero | Dodano: 2017-10-12 12:13:53

Ale skąd startujesz?