Camino de Santiago

To nie droga jest trudnością... To trudności są drogą...

NOWY! bielizna termoaktywna

NOWY! Autor: Ewa Cz. | Dodano: 2012-01-27 15:01:05

Wybieraam się w kwietniu na pielgrzymkę z Oviedo. Dużo już wiem dzięki info. od Was wszystkich. Bardzo dziękuję.  Mam pytanie n/t bielizny termoaktywnej. Czy ktoś może mi polecić jaką kupić. Jest  tak dużo jej w sklepach sportowych, że nie wiem która będzie najlepsza i czy dwie koszulki wystarczą?

pozdrawiam tych którzy już przeszli i tych, przed którymi jest to Wyzwanie

Ewa Cz.

NOWY! Autor: Maciej | Dodano: 2012-01-27 15:59:25

2 mogą nie wystarczyć. Przy dużej wilgotności jak panuje w Asturii i Galicji możesz nie mieć co na siebie włożyć, szczególnie gdy trafi się kilka dni z deszczem co tam jest normą. Ja używam Qechua i ze sklepu GO. Są tanie i pewnie nie tak dobre jak markowe Nike czy Adidas.

Pozdrawiam! Buen camino!

NOWY! Autor: Ola | Dodano: 2012-01-28 10:47:06

ja w ogóle uzywam koszulek termo z Decathlonu i jestem zadowolona.

-Cena jest przystepna (mam np 2 w cenie takiej megafirmowej)

-jak się  zgubi, potarga itp.  to nie jest mi żal

-jest wiele fajnych kolorów i każdy znajdzie cos dla siebie:)

-poza tym mam tez koszulke Crafta - nie widze róznicy w jakości uzytkowania. płaci sie po prostu za znaczek firmowy na koszulce

NOWY! Autor: Ewa Cz. | Dodano: 2012-01-28 16:47:56

Bardzo Wam dziękuję za porady z których na pewno skorzystam.

Buen Camino !!

NOWY! Autor: Mariusz z Ostrołęki | Dodano: 2012-02-01 13:01:15

A ja proponuję koszulkę z merynosa firmy np. Devold, lub innej Icebreaker.

Koszulki z merynosa mają tę przewagę nad typowymi termoaktywnymi, iż mimo zawilgocenia „grzeją” nadal no i zdecydowanie nie śmierdzą jak te sztuczne. Poszukaj w sieci.

Ja korzystam z takiej obecnie na co dzień. A testowałem też sztuczną, która bardzo nieprzyjemnie pachnie po jednym dniu przyjmowania potu :)

NOWY! Autor: Tadeusz | Dodano: 2012-02-01 16:16:24

"cały" świat idzie w Decathlonie i sobie chwali - polecam.Buen Camino

NOWY! Autor: Ewa Cz. | Dodano: 2012-02-01 20:15:02

Mariusz,dobra podpowiedź,dzięki.

pozdrawiam

NOWY! Autor: wik | Dodano: 2012-02-03 19:27:14

napisze tak,Camino wydaje sie o wiele trudniejsze do przejscia niz rzeczywiscie jest..widzialem pielgrzymow ,ktorzy zostawiali polowe rzeczy po drodze...Nie przesadzalbym z zabieraniem zbyt wielu rzeczy gdyz pozniej szkoda zostawic to wszystko zwlaszcza jesli rzeczy sa drogie......Zabiera sie tylko i wylacznie co napewno sie uzyje czyli to co na sobie plus kilka rzeczy na zmiane typu skarpetki ,podkoszulka ,spiwor,ponczo ,plaster i woda utleniona plus malutka kosmetyczka (pasta do zebow szczoteczka)....zrywa sie wszystkie niepotrzebne etykietki ze wszystkiego np.z antyperspiranta itp..to wszystko wazy..

NOWY! Autor: Oskar z Krakowa | Dodano: 2012-02-03 20:52:45

Osobiście polecam bieliznę termoaktywną z Decathlonu. Relacja ceny do jakości jest bardzo korzystna. Problem leży jednak gdzie indziej. Jeżeli doczytać instrukcję użytkowania to żadna nie zaleca używania takiej koszulki pod plecakiem. Sam jestem rowerzystą więc ten problem mnie nie dotyczy. Jazda na rowerze bez plecaka zapewnia odpowiednią wentylację pleców i koszula jest praktycznie cały czas sucha. Spod plecaka pot nie jest odprowadzany, kisi się przy skórze i cała zabawa na nic. Trzeba o tym pamiętać. Jednak nigdy bawełna. O koszulach wełnianych nie mam zdania. Jak dotąd były dla nie zbyt drogie, a efekty ich używania wątpliwe. Pozdrawiam. Oskar

NOWY! Autor: Sławomir Kyllyan M. | Dodano: 2012-02-04 04:45:22

A ja proponuję koszulki z coolmax'u. Są idealne na upały. Koledze rowerzyście odpowiem: zalezy jaki plecak. Mój Deuter nie lezy bezposrednio na plecach.

NOWY! Autor: kierut | Dodano: 2012-02-05 13:17:55

Czytałem, że rzeczywiście bielizna z Coolmaxu daje radę. Tu jest recenzja kompletu Hi-Tec zrobionego z tej tkaniny.

NOWY! Autor: Ola:) | Dodano: 2012-02-05 18:00:49

coolmax-coolmaem, ale majtek bym z tego nie kupiła:)

a koszulki- są rewelacyjne - przynajmniej jak dla mnie. Choć znam ludz, którzy coś takiego kupili i nie byli absolutnie zadowoleni - na szczęście było to w moim rozmiarze i teraz noszę:)

wszystko zależy od upodobań.

Jedni lubią coolmac, inni zwykła bawełnę.

NOWY! Autor: Gracjan | Dodano: 2013-12-17 10:08:41

Bielizny teromoatywnej używam między innymi do biegania mam kilka kompletów z filrmy tervel np. taki http://skimarket.pl/getry-termoaktywne-meskie-tervel-optiline-czarne,id264.html ogólnie jestem bardzo zadowolony, przydała by się tylko bardziej różna kolorystyka getrów, bo czasami biegam w samych getrach nie zakładam na to dresu.

NOWY! Autor: Lakasia | Dodano: 2015-07-27 04:05:07

To bielizna, noszę bardzo wygodne, ale przede wszystkim jest bardzo sexy.

http://www.evewholesale.com/Wholesale-Three-Point-Multi-Halter-Strap-Pierced-Corsets-Bustier-p12382.html

NOWY! Autor: Danisan | Dodano: 2015-07-27 04:07:55

To jest mój ulubiony rodzaj modeli bielizny.

[url=http://www.dear-fashion.com/Newest-Girl-Exposed-Metal-Chain-SM-Black-Catwoman-Lingerie-p13523.html]http://www.dear-fashion.com/Newest-Girl-Exposed-Metal-Chain-SM-Black-Catwoman-Lingerie[/url]

NOWY! Autor: Zbyszek H | Dodano: 2015-07-27 08:56:00

Masz rację Lakasiu. Na Camino bielizna musi być sexy. To jest najważniejsze

NOWY! Autor: Lila | Dodano: 2015-11-20 19:42:38

Gdy szykowałam się do mojego Camino, tu na tym forum, dowiedziałam się o bieliznie z wełny merynosów. Uwierzyłam w jej moc. Kupiłam jedną podkoszulkę mimo, że dużo, bardzo dużo kosztuje i idąc byłam codziennie wdzięczna za podpowiedz. Jest niezwykle lekka, w sytuacjach podbramkowych, gdy z praniem są problemy wytrzymuje 2-3 dni używania (bez uciążliwości zapachowych!) wysycha w mgnieniu oka i mimo, że to wełna - nie "gryzie". Nadaje się na upały a gdy zimno- cudnie cieplutka i co najwazniejsze gdy człowiek się spoci, nie ma "mokrych, zimnych pleców". Firmy - głównie dwie się specjalizują, dostepne w sklepach turystycznych i czesto są w promocji.  Miałam też grube skarpety  z merynosów - stopy po 30 dniach Camino - bez większych ubytków :)

NOWY! Autor: Malyniaker | Dodano: 2019-12-12 13:00:19

Koszulki termiczne dobrze odprowadzające pot znajdziecie na 11teamsports :) sam jestem użytkownikiem takowej, chociaż używam jej jedynie jesienią i zimą :) mimo to jestem ogromnym fanem tego rozwiązania :) 

NOWY! Autor: Wojciech | Dodano: 2020-02-18 14:38:12

Ja osobiście jestem zadowolny z bielizny termoaktywnej Helikna -> https://www.militaria.pl/odziez/odziez_termoaktywna_c1129.xml
Na stronie mają kilka propozycji ale ja polecam zakupić komplet, cenowo się opłaca i jakość też jest super. Przyjemny materiał, nie krępuje ruchów. Wcześniej miałem już wersję w kolorze zielonym i ze względu na częstsze wyjazdy w góry i bieganie podczas niskich temperatur, zdecydowałem się na kolejny komplet ale w wersji czarnej (bo drugiego koloru akurat nie mieli). Dla mnie najwazniejsze jest to, że materiał szybko schnie i nie przesiąka brzydkimi zapachami. Trzeba tylko odpowiedni rozmiar dobrać. Raz musiałem wymienić. Teraz zastanawiam się nad zakupem czapki z daszkiem z oddychajacego i szybkoschnącego materiału.