Camino de Santiago

To nie droga jest trudnością... To trudności są drogą...

NOWY! Jakie konto bankowe wybrać?

NOWY! Autor: Agnieszka | Dodano: 2012-02-20 18:52:37

Witam,

od jakiegoś czasu nurtuje mnie pytanie: na jakiej platformie bankowej ulokować swoje pieniądze, potrzebne mi do wyżycia na Camino Fracnes w lipcu tego roku. Nie wydaje mi się dobrym pomysłem noszenie około 3000zł dzień w dzień przy sobie w gotówce. Mam lat 18 i zero doświadczenia z wybieraniem, zakładaniem czy prowadzeniem konta bankowego. Bardzo proszę tych, którzy obracają się w tym temacie o pomoc - co proponujecie? czego unikać? jakimi kryteriami kierować się w wyborze?

z góry dziękuję,

buen camino,

Agnieszka

NOWY! Autor: Lukasz | Dodano: 2012-02-20 20:12:34

Jeśli zakładasz konto z myślą o wyjeździe na Camino, warto pomyśleć o darmowych wypłatach z bankomatów na całym świecie. Jest kilka banków, które taką usługę oferują  i tymi warto by się zainteresować. Jest to np. mBank i Alior. Koszty wychodzą podobne, bo około 5 zł miesięcznie za utrzymanie konta/karty. Ja osobiscie używam Aliora od ponad 1,5 roku, i jestem zadowolny,. Karta za granicą działa wszędzie, nie są doliczane żadne opłaty. Kursy walut po przeliczenie podobne do kursów sprzedaży w kantorach, więc nie jest źle. W Hiszpanii w większości miejscowości jest bankomat, więc spokojnie nie musisz brać całej gotówki ze sobą. 

NOWY! Autor: tc | Dodano: 2012-02-20 20:14:10

dobrze bedzie jesli troche gotowki zostawisz sobie w kieszenie, a reszte kasy bedziesz miec na koncie/karcie platniczej. przy wyborze karty powinnas sie kierowac sie wysokoscia prowizji od WYPLAT z zagranicznych bankomatow. zwroc uwage ile musisz dodatkowo zaplacic za wyplacenie np. 50 euro. niektore banki maja w swojej ofercie konta, gdzie przy wyplacie z bankomatow zagranicznych nie ma prowizji. musisz po prostu przejrzec oferte bankow.

po zalozeniu konta zapewne zaproponuja CI rozne karty (visa, master card, maesto). w tej chwili nie ma znaczenia ktora wybierzesz, bo we wszytskich nastepuje przewalutowanie zlotowek na euro. kiedys, jak byly inne systemy bankowe dzialo sie troszke inaczej ale teraz nie ma problemu. pamietaj jednak o tym, ze kurs wymiany przy platnosci karta jest znacznie mniej korzystny jak przy wymianie w kantorze.

NOWY! Autor: tc | Dodano: 2012-02-20 20:18:12

jeszcze jedno. niektore banki oferuja dla studentow/uczniow bezplatne konta w polaczeniu z mozliwoscia wyplat za darmo we wszytskich bankomatach (w Polsce i poza granicami). jesli dobrze pamietam taka oferte ma BZ WBK, ktory zostal przejety przez hiszpanskiego Snatandera.

NOWY! Autor: Lukasz | Dodano: 2012-02-20 20:19:50

A, i jeszcze jedno :) Banki (również te wymienione przeze mnie) mają w ofercie kilka kart do konta. Przy wyjazdach zagranicznych bardziej praktyczna jest karta tzw. wypukła (ma tłoczone cyfry zamiast nadruku, wyraźnie wyczuwalne pod palcem). W wielu punktach za granicą, zwłaszcza w małych miejscowościach taka karta jest bardziej wiarygodna dla sprzedających. No i trzeba być przygotowanym na to, że w Hiszpanii przy płaceniu kartą w sklepie, ktoś poprosi o okazanie dowodu osobistego. 

NOWY! Autor: pielgrzym | Dodano: 2012-02-20 22:29:40

witam

ja polecam mbank  i konto dla młodych 18 - 26 lat , karta zwykła oraz zbliżeniowa za darmo , pozatym brak opłat przy wybieraniu za granicą , brak miesięcznej opłaty za karte przy płatności minimum 100 PLN , co wsumie nie jest jakąś wielką kwotą.

Na pewno mają lepszy interfejs obsługi internetowej niż WBK  i szybsze przelewy , żeby nie było, mam konto w obu tych bankach.

pozdrawiam jacek

NOWY! Autor: Rafał | Dodano: 2017-07-20 19:01:42

Załóż sobie całkowicie za darmo konto i nie trzeba poszukać. Kilka takich kont znaleźć można na stronce tuznajdziesz.oferty-kredytowe.pl/kontaosobiste/. Założysz je w parę minut, kurier przywiezie Ci umowę do podpisania i po sprawie. Po co szukać gonić i pytać jak wszystko można zrobić w parę minut.

NOWY! Autor: Oliwka | Dodano: 2021-09-22 16:46:54

Świetnym pomysłem jest sprawdzenie różnych ofert bankowych i ich porównanie :) Z tego co wiem to na https://konto-w-banku.pl/ są oferty z różnych banków, a do tego są tam też opinie innych użytkowników :)