Camino de Santiago

To nie droga jest trudnością... To trudności są drogą...

 PODSTAWOWE INFORMACJE 

Ribadesella (mieszk. 6200)

 ALBERGUE 

1. Albergue młodziezowe Roberto Frasinelli; Miejsc:50; 12,50€ poniżej 30lat, starsi 14€; otwarte 8-00.00; bary i sklepy są. 2. Albergue San Esteban de Leces; 24 miejsca , 4€, otwarte 18-22 (otwiera Dolores mieszka w pobliżu), brak barów i sklepów 5km za Ribadesella.

 INFORMACJE 

Miasteczko rybackie, przy ujściu rzeki Sella, która dzieli ją na dwie strefy: wschodnią, z historyczną starówką i ulicami centralnymi Gran Vía y Comercio. Zachodnia jest bardziej nowa, w szczególności przestronne strefy domków jednorodzinnych. Starówka jest dobrze zachowana. Poleca sie zwiedzić pierwotną świątynię parafialną i różne pałace jak np. renesansowy Cutre, z XVI wieku, dziś Ratusz miasta, przebudowany wewnątrz lecz zachowujący swoją fasadę. Na wypadek gdy wybieramy nocleg w tej miejscowość, a nie w San Esteban, będziemy mieć czas zwiedzić kaplicę dziewicy Guía, w starej części miejscowości, na skałach nadmorskich i z pięknym widokiem. W części zachodniej miasteczka, w pobliżu chociaż nie na pieszej trasie camino, napotykamy jaskinię Tito Bustillo, z pozostałościami osadów z paleolitu i malowidłami naskalnymi, fantastyczne stalaktyty.
Z tej miejscowości odchodzi droga wewnętrzna do Oviedo, która wyprowadza w kierunku południowym by ominąć trudne przejście przez Sella.

 KOMENTARZE 

rzeczywiście warto pójść do San Esteban, bo to króciutki odcinek (3,5km) i bardzo łatwe podejście, w ogóle się tego nie czuje.

Autor: maciek Dodano: 2013-05-30 19:45:50


Posiadając jeszcze jakąś rezerwę sił warto chyba jednak dotrzeć dalej, do San Esteban - tak robią Hiszpanie. Oszczędzamy 10 euro, następny etap jest dzięki temu o 4.2 km krótszy, a jeśli chcemy nazajutrz dotrzeć aż do Sebrayo - zwiększamy szansę na łóżko w tamtejszej malutkiej albergue, idąc ponad godzinę przed tymi którzy wybrali nocleg w Ribadesella

Autor: Artur Kraków Dodano: 2010-12-13 14:52:42


Albergue młodzieżowe położone przy samej plaży. Pokoje 4-osobowe, 14,50 euro. Nie ma kuchni i nie wolno niczego pichcić. Jest tylko sala telewizja z paroma stołami i krzesłami. Brak pralki. Zamykane bodajże o 23.00. W pokojach brak stołu i krzeseł, tylko łóżka piętrowe i szafa. Za to piękny widok na ocean ;) W pobliżu bar, kawiarnia.

Autor: Ania Dodano: 2010-10-11 20:51:30

 CAMINO 

Etap 17 (Llanes - Ribadesella (27.2 km)), 396.6 km do Santiago de Compostela Zobacz »

Etap 18 (Ribadesella - Sebrayo (33 km)), 396.6 km do Santiago de Compostela Zobacz »

+ Dodaj komentarz