Camino de Santiago

To nie droga jest trudnością... To trudności są drogą...

 PODSTAWOWE INFORMACJE 

Ruitelan (mieszk. 40, wys. 690 m.n.p.m.)

 INFORMACJE 

Refugio: 35 miejsc, prysznic i wc, cena: 4€, dobre opinie, anglojęzyczne, wieczorny posiłek 6€, śniadanie 2€, oferuje również homeopatię i masaż Shiatsu(!), jest tu też bar (również artykuły żywnościowe).
Warto tu zobaczyć kościół San Juan Bautista - XVw., kamienne sklepienie, oraz Ermita de San Froilan - znaki pokazują miejsce, w którym San Froilan - jeden z patronów Leon - spędził noc w trakcie której wilki zjadały jego osła.

 KOMENTARZE 

Polecam! Nocleg 5 eur, kolacja 7eur i to naprawdę syta i smaczna! Śniadanie - wreszcie coś więcej niż bagietka i dżem ;), hospitalerzy bardzo przejmowali się czy niczego nam nie brakuje, do tego stopnia, że gdy zostały 2 os. przy stole po śniadaniu, hospitaler zaparzył dla nas cały dzbanek herbaty :) Gdzie indziej o herbacie mogłam z reguły tylko pomarzyć ;) Jedyny minus- brak sklepu.

Autor: MK Dodano: 2011-09-27 11:54:53


Ceny się trochę zmieniły.. 5 euro za nocleg, za śniadanie 3. Jednak za nic nie zamieniłabym się z kimś nocującym gdziekolwiek indziej. Kuchnia wspaniała, atmosfera niesamowita.. czysto, przytulnie, miło, rodzinnie, muzycznie. Proszę się nie zrażać zasadami tam panującymi. Tyle ile życzliwości i niespodzianek nas tam spotkało... :) polecam i pozdrawiam peregrino z Krakowa (na Camino we wrześniu 2007)

Autor: zapominajka Dodano: 2007-09-30 11:56:40

 CAMINO 

Etap 26 (Vega de Valcarce - Triacastela (31.6 km)), 161.5 km do Santiago de Compostela Zobacz »

+ Dodaj komentarz