Camino de Santiago

To nie droga jest trudnością... To trudności są drogą...

 PODSTAWOWE INFORMACJE 

Sahagun (mieszk. 3500, wys. 816 m.n.p.m.)

 ALBERGUE 

64 miejsca, Albergue Municipal, przyjemne, przy kościele, figura Św. Jakuba na zewnątrz, zamknięte od końca października do kwietnia, może być również zamknięte w czasie Fiesty w połowie czerwca, ciepły prysznic, nie ma kuchnii, tylko mała kuchenka na stole, cena: 3€, otwarte od 16:00, może być gorąco latem, zamykane o 21:30, możliwość zakupienia credentiali, darmowy dostęp do internetu; zimą jest tu małe refugio - 10 miejsc - niedaleko Arco San Benito.

 INFORMACJE 

Duży wybór (www.turismocastillayleon.com)

Camping: po drugiej stronie ulicy znajduje sie camping Pedro Ponce - otwarty od kwietnia do września, przy kopleksie sportowym - możliwość darmowego skorzystania z basenu, czepki (hiszp. gorro) obowiązkowe, przepełniony latem
Dojście do miasta jest trochę zniechęcające. Teraz jest to duże nowoczesne miasteczko, w przeszłości natomiast było siedzibą największego i najpotężniejszego zakonu benedyktyńskiego w Hiszpanii. Wszystko co pozostało po tych czasach to olbrzymi łuk nad bramą wjazdową oraz dzwonnica. Znajduje się tu również kościół San Lorenzo (XII-XIIIw., trzy nawy, ciekawa kwadratowa wieża) oraz kościół San Tirso (w stylu mudejar, jest uznawany jako pierwowzór dla wszystkich kościołów budowanych w tym stylu w całej okolicy). Są też kościoły de la Trinidad (XIII, XVI i XVII w.), San Juan de Sahagun (XVII w.). Na wzniesieniu idąc w góre od San Tirso jest La Peregrina - pozostałości klasztoru i odnowiona XIII-wieczna kaplica. Za San Tirso znajduje się też Monasterio Santa Cruz, gdzie siostry zakonne prowadzą ciekawe muzeum sztuki religijnej. Most Puente de Canto - solidny, rzymski most, zbudowany w 1085 przez Alfonso VI, pięć średniowiecznych przęseł nad rzeką Cea. Warto również zobaczyć Monasterio de San Pedro de las Duenas - 5km od Sahagun, założone w 973r., szybko zostało przejęte pod opiekę zakonu benedyktyńskiego, obraz Chrystusa na krzyżu.

 KOMENTARZE 

Albergue Cluny municypialne już 5 €, kuchnia, wifi, przyjemnie.

Autor: Paweł i Basia Dodano: 2014-05-22 14:17:05


UWAGA:W Sahagun w albergach są złodzieje.Jednej nocy zostało okradzionych kilka osób!

Autor: e. Dodano: 2013-09-06 22:37:15


UWAGA:W Sahagun w albergach są złodzieje.Jednej nocy zostało okradzionych kilka osób!

Autor: e. Dodano: 2013-09-06 22:37:11


Nocleg w klasztorze za 4 eur. Internet, dobrze wyposażona kuchnia, duże stoły do wspólnych posiłków. Pod prysznicem woda \"tylko\" letnio-ciepła. W mieście są supermarkety.

Autor: Łukasz Dodano: 2011-11-02 21:04:37


Ale łazienki dość niefajne... Za to dobry kącik kuchenny z dużym stołem, piecem, lodówką i mikrofalówką.

Autor: kasiUnia Dodano: 2008-10-13 20:59:42


w albergue nie było nieprzyjemnie, wręcz przeciwnie - przemiła obsługa i nie widziałam ani pół bezdomnego ;) internet faktycznie darmowy, ale w czasie siesty nie ma do niego dostępu ;)
co do campingu to jest przy wyjściu z miasta, ale nie darmowy - za osobę i za namiot płatne oddzielnie, co wychodziło nam około 7 euro za osobę.

Autor: dorota Dodano: 2008-09-04 06:50:17


w Sahagun albergue nie jest przyjemne, ze względu na ostrzeżenia przed złodziejami, nikt nie dba o zgodność zajętych łóżek z ilością pielgrzymów, więc śpią tam też bezdomni /nocleg 4€/

Autor: jola Dodano: 2006-07-25 11:14:05

 CAMINO 

Etap 17 (Terradillos de los Templarios - Bercianos del Real Camino (23.4 km)), 363.7 km do Santiago de Compostela Zobacz »

+ Dodaj komentarz