Camino de Santiago

To nie droga jest trudnością... To trudności są drogą...

 PODSTAWOWE INFORMACJE 

San Martin De Laspra

 INFORMACJE 

Możemy odwiedzić kościół parafialny San Martína, obok cmentarza, w starej części miasteczka. Wyróżnia się jego dzwonnica pétreo z XVIII ale przede wszystkim okno przedromańskie, obronne z rżniętego szkła jest wyraźnym znakiem konstrukcji z epoki monarchii asturiana.

 KOMENTARZE 

Mala zmiana trasy z Aviles do San Martin: na drodze z Aviles, a jeszcze przed Salinas strzalki prowadza przez las, wyprowadzajac juz na Piedras Blancas. Z tamtad sa juz strzalki do San Martin, bez problemu, ale Salinas w ten sposob omijamy. San Martin jest bardzo blisko do Piedras Blancas, wiec i do sklepow i barow, ktorych tam nie brakuje.

Autor: Michal Dodano: 2018-08-20 22:31:09


Albergue San Martin - bardzo przyjazny hospitalero i zadbana duża alberga. Do Soto de Luña około 32 km. Polecam nocleg w tym miejscu.

Autor: Wojciech Dodano: 2017-08-07 15:43:20


Albergue San Martin - 46 miejsc w kilku pokojach, można przy odrobinie szczęścia dostać nawet dwójkę, donativo, dobrze wyposażona kuchnia, pranie i suszenie również donativo. Bardzo przyjemny i pomocny gospodarz Jose. Czyściutko, normalne materace (nie te z ceraty) - bardzo polecam!!!

Autor: Iwona Dodano: 2017-07-15 21:18:50


Od 2016 roku otwarte jest Albergue w San Martin de Laspra. Tuż przy kościele. Bardzo polecem to miejsce. Jest tylko 7 km za Aviles, a znacznie skraca odcinek do Soto de Luina. Samo albergue prowadzone przez bardzo sympatycznego Hiszpana. Zgarnął nas z drogi w deszczową pogodę, a następnie zawiózł do supermarketu. W albergue super wyposarzona kuchnia, pralnia z suszarnią, czysto i przyjemnie. Albergue jest duże, miejsc na pewno ponad 30. W sobotę była możliwość uczesnictwa we Mszy Św. w sąsiadujacym kościele. Bardzo polecemy to przyjazne albergue.

Autor: Ewelina Dodano: 2017-06-11 18:15:18

 CAMINO 

Etap 21 (Aviles - Muros de Nalon (21.2 km)), 306.2 km do Santiago de Compostela Zobacz »

+ Dodaj komentarz