Camino de Santiago

To nie droga jest trudnością... To trudności są drogą...

 PODSTAWOWE INFORMACJE 

San Pedro de Ambas

 INFORMACJE 

Blisko mamy Valdediós. Nie jest jednak na trasie dla pieszych pielgrzymów etap może się nadmiernie wydłużyć. Dla tych na rowerze nie ma problemu by zajechać do klasztoru cystersów Valdediós (lub pieszo, jeśli idzie się z wyprzedzeniem). Najstarszym obiektem kompleksu jest kościół San Salvador de Valdedios, poświęcony w 893. Ciekawostką jest wpływ mozarabski na zdobieniach blanków. Jest bazyliką trzynawową, wyróżnia się wysokość nawy środkowej oraz pozostałości malarstwa ściennego w jego wnętrzu. Klasztor, był ufundowany w 1220, obok świątyni przedromańskiej San Salvador i kościoła poświęconego Santa María, wzniesionego w 1218. Możliwe zwiedzanie z przewodnikiem po całym kompleksie wg harmonogramu zmiennego stosownie do pory roku.

 KOMENTARZE 

W Valdedios spalysmy same, ale sa dostepne 22 lozka, 4 prysznice, 4 toalety. Jest tez grzejnik, palnik do gotowania, lodowka, naczynia i duuuzo makaronu spagetti. 6€. Mozna zwiedzic kosciol, kapliczke w kazdy dzien oprocz poniedzialkow

Autor: MartiMoni Dodano: 2017-08-04 19:16:15


Przez Valdedios prowadzi alternatywna trasa piesza. Prosta albergue bez kuchni, ale w pobliżu jest restauracja z menu za 10 euro. Dla pielgrzymów ulgowe bilety na zwiedzanie kompleksu poklasztornego.

Autor: AniaZ Dodano: 2015-08-22 13:49:41

 CAMINO 

Etap 1 (Sebrayo - Vega de Sariego (21.8 km)), 375.3 km do Santiago de Compostela Zobacz »

+ Dodaj komentarz