Camino de Santiago

To nie droga jest trudnością... To trudności są drogą...

 PODSTAWOWE INFORMACJE 

Terradillos de los Templarios (wys. 913 m.n.p.m.)

 INFORMACJE 

Refugio: 50 miejsc, łóżka z prześcieradłami i kocami, ciepła woda, brak kuchnii, pokój jadalny, 7€, posiłki za 7€, śniadanie 3€, sklep spożywczy, w przypadku większej liczby pielgrzymów możliwość zakwaterowania na poddaszu - 30 miejsc, bez kocy, za 4€.
Nazwa wioski wskazuje na związki z zakonem templariuszy. Legenda głosi, że ostatni książe tempariuszy pochował tu gęś znoszącą złote jajka. Kościół San Pedro - skromny, ceglany, jednonawowy, gotycki obraz Chrystusa na krzyżu datowany na XVI w.
Obok prywanego hostalu jest miłe miejsce na odpoczynek. 1.5km za Terradillos znajduje się kolejne miejsce na przerwę w wędrówce - drewniane ławeczki, stoły, w cieniu topoli rosnących nad strumieniem.

 KOMENTARZE 

Na początku wsi jest prywatne albergue. 9 euro w pokoju 4 osobowym. W ogóle w 2014 roku na całej trasie znaleźliśmy dwa razy tyle albergue, niż podaje nasz przewodnik. Powstało bardzo dużo nowych miejsc noiclegowych, niemal w każdej wsi. NIe mieliśmy żadnych kłopotów z noclegiem idąc w lipcu. Fakt, że codziennie modliliśmy się do Maryi, żeby nam przygotowała nocleg... :-)

Autor: ks. Michał Dodano: 2014-08-04 15:43:47


Miłe miejsce, czysto. Panie z baru schroniskowego wykazały dużo empatii i gotowały mi ryż na mleku, by zaleczyć żołądek po chorobie :)

Autor: marys_ Dodano: 2010-06-30 11:07:56

 CAMINO 

Etap 16 (Carrion de los Condes - Terradillos de los Templarios (26.2 km)), 377 km do Santiago de Compostela Zobacz »

Etap 17 (Terradillos de los Templarios - Bercianos del Real Camino (23.4 km)), 377 km do Santiago de Compostela Zobacz »

+ Dodaj komentarz