Camino de Santiago

To nie droga jest trudnością... To trudności są drogą...

 PODSTAWOWE INFORMACJE 

Tol

 ALBERGUE 

Miejsc 16; całoroczne; donativo; ot. 17-22

 KOMENTARZE 

W Caridad możemy skręcić na camino historico wiodące przez Vegadeo- nowe albergue - 10e, w klimacie, pięknie urzadzone, miła hospitalera z Brazylii, są wszystkie udogodnienia, wiodące przez Trabada i El Trapa - dom otwarty przyjmujący pielgrzymow prowadzony przez José w formie donativo, ciekawe miejsce na szlaku, instrumenty muzyczne, piekne wnętrza i dekoracje, wspólne śniadanie i kolacja. Szlak spotyka się z oficjalnym w Modoredondo, przed miasteczkiem możemy też wybrać opcje zwiedzania miasta Castropol, szlak również dobrze wyznaczony.

Autor: Podróżnik Dodano: 2018-10-30 17:59:10


Albergue w Tol - 6e - wewnątrz czysto, duże pomieszczenie na dole, z miktofalą, stołem, trochę sztućców i zastawy, brak czajnika, internetu, koców. Trzrba zadzwonić aby ktoś otworzył nam drzwi, zazwyczaj nikt tam nie wpada w sezonie zimowym :)

Autor: Podróżnik Dodano: 2018-10-30 17:50:46


W Tol albergue miesci sie w starej szkole. Luksusow tam nie ma. Nocowalysmy tam w maju 2017 roku i bylysmy tylko w dwie. Albergue donativo, klucz na policji. W miasteczku jest sklep spozywczy. W albergu mikrofala i lodowka. Warto wspomniec ze jest mozliwosc wybrania trasy z Tol do Trabady. Jest to odradzajacy sie szlak puelgrzymow. Kiedys tedy wiodl pierwotny szlak. Dalej za Trabada - w A Trapie mozna zanocowac we wspanialym albergu - donativo. Miejsc 8. Dostalysmy super kolacje i sniadanie. Warunki luksusowe, albergue nowiusienkie. Hospitalero zrobil nam pranie.

Autor: Ewelina Dodano: 2017-06-09 19:52:51


Warto nadmienić o wariancie drogi przez Tapia de Cesariego, gdzie jest kapitalnie położone albergue (6 euro), nad samym morzem - a i miasteczko nadzwyczajnie malownicze.

Autor: Magda Dodano: 2013-08-29 14:07:00

 CAMINO 

Etap 26 (La Caridad - Ribadeo (21.6 km)), 201.1 km do Santiago de Compostela Zobacz »

+ Dodaj komentarz