Camino de Santiago

To nie droga jest trudnością... To trudności są drogą...

 PODSTAWOWE INFORMACJE 

Trinidad de Arre

 INFORMACJE 

Refugio: 20 miejsc przy Basilica de Arre - pierwszy budyne na prawo po przejściu przez most nad rzeką Ulzama; otwarte cały rok; otwierane o 15:00; ciepłe prysznice, kuchnia; cena: 5€.
Msza Św.: dni powszednie: 8:00 i 19:00, niedziele 10:00.
Dobre posiłki można otrzymać w Circulo Catolico - 350m od refugio. Hostal Obelix - menu za 7€.
Generalnie wielu pielgrzymów chce zatrzymać się na nocleg w Pampelunie. W związku z tym refugio jest praktycznie cały czas zatłoczone. Być może lepszym rozwiązaniem jest pozostanie tutaj, 5 km przed Pampeluną. Ta uwaga jest szczególnie aktualna w okresach kiedy wielu turystów przybywa do Pampeluny. Po prostu łatwiej wtedy o łóżko w mniej zatłoczonych miejscowościach.

 KOMENTARZE 

Schronisko, moim zdaniem, przyjazne i po prostu sympatyczne; kuchnia, przestrzeń z kanapami i automatami z napojami [także pifko ;) ], zielone podwórko, kaplica. Jeśli jest się kobitką, to zajmuje się łóżko w mniejszej sali; potem, gdy ta jest już pełna, druga, większa sala staje się koedukacyjna. Wadą -jedyną, choć niemałą- jest to, że owo większe dormitorium jest połączone [jak to ująć - przestrzenią sufitową] z toaletami i łazienkami - czyli jak ktoś w nocy zapali w kibelku światło, to chcąc nie chcąc rozświetla również sypialnię; no i to co się dzieje w toalecie też dokładnie słychać.. W miasteczku spokojnie można zrobić zakupy, zjeść, pójść wieczorem na mszę w kościele.

Autor: marys_ Dodano: 2010-06-30 10:07:22

 CAMINO 

Etap 3 (Larrasoana/Larrasoaina - Cizur Menor/Cizur Txiki (21.5 km)), 707.2 km do Santiago de Compostela Zobacz »

+ Dodaj komentarz