Camino de Santiago

To nie droga jest trudnością... To trudności są drogą...

 PODSTAWOWE INFORMACJE 

Granja de Moreruela

 ALBERGUE 

Adres: Avenida Ángel de la Vega, 2; na prawo od szosy w kierunku Benavente; Tel. 980 587 005 Teleclub: 980 587 183; Opiekuje się Mª Teresa mieszka na c/José Rodríguez Joaquín 9; klucz może być w barze; całoroczne; otwarte tak jak bar; trzeba wyjść do 9:30; brak kuchni; 10 miejsc w 2 salach; cena 5€

 INFORMACJE 

Moreruela została ponownie założona w XII wieku na bazie jednego z ośrodków klasztornych, które tworzyły się w czasach Alfonso III. Do końca IX wieku, była jednym z najbardziej wyróżniających się centrów średniowiecznych Cystersów w Hiszpanii, a miejscowość była ważnym miejscem odpoczynku pielgrzymów. Mnisi z klasztoru towarzyszyli pielgrzymom podczas ich przeprawy przez rzekę la Esla. 

Klasztor Santa María Moreruela w Granja de Moreruela znajdują się tu pozostałości architektoniczne klasztoru Moreruela, także pod wezwaniem Santa María. Upływ czasu zniszczył ten klasztor, którego budowa rozpoczęła się w XII wieku i zakończyła w XIII wieku. Klasztor imponuje swoją wielkością i posiada interesującą absydę składającą się z trzech brył.

Kościół Jego konstrukcja pochodzi z drugiej połowy XII wieku, część w nieskazitelnym stylu romańskim przeobraża się w ostrołukowy. Najbardziej reprezentatywny i najlepiej zachowany jest klasztorny początek kościoła.

 CAMINO 

Etap 1 (Granja de Moreruela - Tabara (25.3 km)), 367.7 km do Santiago de Compostela :: PRZEWODNIK NIEDOSTĘPNY ::

+ Dodaj komentarz