Camino de Santiago

To nie droga jest trudnością... To trudności są drogą...

 PODSTAWOWE INFORMACJE 

Faramontanos Tábara (mieszk. 380, wys. 707 m.n.p.m.)

 ALBERGUE 

Acogida municipal en Faramontanos de Tábara: 4 miejsca na łóżkach + materace, gratis, C. Cañada, tel. 980-59-50-54 (bar Boya) / 980-59-50-53 (Ayuntamiento), całoroczne, opiekuje się Elvira Alcaldesa – policjantka, urzędniczka; jeśli zamknięte pytać o Maribel w barze Boya na Plaza Mayor, jest kuchenka na gaz

 INFORMACJE 

Tablica Fundación Ramos de Castro, która znajduje się przed kościołem mówi tak o tej miejscowości: To miasteczko jest świadectwem ludzi odważnych, którzy pobudzeni ideałami, zostawili bezpieczeństwo życiowe i hacjendy tam w górach by zaludniać tę ziemię. Ziemie Hiszpanii były opustoszałe tam, gdzie toczone były bitwy między Maurami i chrześcijanami w czasach Rekonkwisty i zadanie ponownego ich zaludnienia było jedną z konsekwencji wojny. Tak więc, słowo faramontanos pochodzi od foramontanos, ludzi, którzy przyszli z północy Hiszpanii by zamieszkać wyludnione regiony południowe i wprowadzili tu swoje zwyczaje życiowe i tradycje.

Kościół San Martín był w swoich początkach kaplicą i po różnych zmianach został poświęcony w końcu XIII wieku przez biskupa Astorga, o czym mówi zapis na fasadzie z datą 24 listopada 1288. Na uwagę zasługują romańskie figury Chrystusa znajdujące się obok retabulum.

 CAMINO 

Etap 1 (Granja de Moreruela - Tabara (25.3 km)), 349.5 km do Santiago de Compostela :: PRZEWODNIK NIEDOSTĘPNY ::

+ Dodaj komentarz