Camino de Santiago

To nie droga jest trudnością... To trudności są drogą...

 PODSTAWOWE INFORMACJE 

Tabara

 ALBERGUE 

Adres: Calle Camino Sotillo s/n; www.aytotabara.com; trochę za miastem; klucz w ratuszu pn-pt w godz. 9-14; w pozostałe dni w Tabacos lub barze obok wieży; także ma je policjant (urzędnik) w wieży kościoła Santa Maria od wt do nd w godz. 11-14 i 17-20; całoroczne; 14 miejsc w jednej sali; cena gratis; jest kuchnia z lodówką

 INFORMACJE 

Kościół Santa María Kroniki mówią, że obecny kościół romański, zaliczony do Pomników Historyczno-Artystycznych w 1931r., wznosi się na pozostałościach dawnego klasztoru mozarabskiego San Salvador, klasztoru, w którym rozwinęła się szkoła kopistów i malarzy, którzy zrealizowali wiele manuskryptów dużego znaczenia. Kościół był poświęcany w roku 1137 przez biskupa Roberto Astorga i z tej epoki przetrwała wieża, mury boczne i fasada. Wieża, na planie kwadratu z trzech brył, była zbudowana z łupku silícea i mampostería. 

Kościół parafialny Asunción Był zbudowany w połowie XVI wieku i był znany jako klasztor, ponieważ był miejscem kultu zakonników Jerónimos i Dominikanów.

Pomnik na cześć León Felipe W rynku jest pomnik poety León Felipe, aktywnego pisarza pokolenia 27, który urodził się w tej miejscowości regionu zamorana.

 CAMINO 

Etap 1 (Granja de Moreruela - Tabara (25.3 km)), 342.4 km do Santiago de Compostela :: PRZEWODNIK NIEDOSTĘPNY ::

Etap 2 (Tabara - Santa Croya de Tera (22.5 km)), 342.4 km do Santiago de Compostela :: PRZEWODNIK NIEDOSTĘPNY ::

+ Dodaj komentarz