Camino de Santiago

To nie droga jest trudnością... To trudności są drogą...

 PODSTAWOWE INFORMACJE 

Calzada del Coto (mieszk. 300, wys. 822 m.n.p.m.)

 ALBERGUE 

Albergue municipal San Roque: 24 miejsca, cena: donativo, C. Real, tel. 987-78-12-33, całoroczne, klucze w barze Xanadú, brak kuchni, w pobliżu 2 sklepy

 INFORMACJE 

To małe miasto znane w przeszłości pod nazwa Villa Zacarias, nazwane zostało od starej rzymskiej drogi. Miasto łączy w sobie przeszłość (stare bramy) i teraźniejszość (odnowione domy, nowoczesne murowane budowle). Zobaczyć można tu Ermita de San Roque i kościół de San Esteban (XVII w., mocna stylizowana wieża, barokowy ołtarz, kilka ciekawych obrazów).

UWAGA! przy przekraczaniu mostu nad autostradą napotykamy na asfalcie strzałkę na Bercianos, która sugeruje, że należy przekroczyć most i iść prosto. Jest to MYLNE oznaczenie camino, aby pójść na Bercianos należy postąpić tak jak mówi ten przewodnik! (2012-10-04)

 KOMENTARZE 

Moim zdaniem oznaczenie na asfalcie przy rozwidleniu wariantów dość oczywiste. Po prostu na drogę rzymską w prawo nad autostradą, a do Bercianos prosto, dalej ścieżką wzdłuż drogi.

Autor: ks. Michał Dodano: 2014-08-21 16:18:22

 CAMINO 

Etap 17 (Terradillos de los Templarios - Bercianos del Real Camino (23.4 km)), 358.7 km do Santiago de Compostela Zobacz »

+ Dodaj komentarz