Camino de Santiago

To nie droga jest trudnością... To trudności są drogą...

Majowa wędrówka szl... (28-04-2011)

Majowa wędrówka szlakami jakubowymi przygotowaniem do Światowych Dni Młodzieży w Madrycie


Majowa wędrówka szlakami jakubowymi przygotowaniem do Światowych Dni Młodzieży w Madrycie

W dwa ostatnie weekendy maja młodzież zaproszona jest do wspólnego pielgrzymowania wybranymi szlakami św. Jakuba pod hasłem „Zawsze w drodze, nigdy nie wykorzenieni”. W dniach 20-22 maja będzie to trasa małopolska, ze Skalbmierza do Krakowa; 27-29 maja trasa wielkopolska, z Gniezna do Poznania. Projekt przejść tymi szlakami ma na celu promocję sierpniowej pielgrzymki na Światowe Dni Młodzieży do Madrytu oraz modlitwę za spotkanie młodych z papieżem i formację do tego wydarzenia.

Wybrane zostały dwa szlaki, które młodzi będą pokonywać w małych grupkach lub indywidualnie. Organizatorem projektu majowych wędrówek jest Krajowe Biuro Organizacyjne Światowych Dni Młodzieży we współpracy z osobami działającymi w diecezjalnych i wspólnotowych Centrach ŚDM oraz pod patronatem stowarzyszenia „Przyjaciele Dróg św. Jakuba w Polsce”. Do udziału zaproszeni są wszyscy młodzi, a szczególnie te osoby, które przygotowują się do wyjazdu na ŚDM w Madrycie. Nie trzeba mieć doświadczenia w pielgrzymowaniu, wystarczy otwarcie na wspólnotę innych wędrowców i chęć podjęcia wyzwania.

Na szlaku będzie możliwość udziału we Mszy św., nabożeństwie majowym i wspólnej modlitwie. Młodzieży towarzyszyć będą kapłani oraz bp Kazimierz Gurda. Wieczorami młodzi będą mogli posłuchać relacji i świadectw od tych, którzy pielgrzymowali do Santiago de Compostela, jak również od osób, które uczestniczyły w Światowych Dniach Młodzieży. Chętni, będą mogli dowiedzieć się w jaki sposób zapisać się jeszcze do udziału w madryckim spotkaniu młodych z Ojcem Świętym.

PROGRAM PRZEJŚĆ:
20-22 MAJA – Małopolska Droga św. Jakuba
Skalbmierz – Pałecznica – Zielenice – Niegardów – Więcławie Stare – Kraków
Noclegi w Skalbmierzu i Więcławicach. (szczegółowy opis)
27-29 MAJA – Wielkopolska Droga św. Jakuba
Gniezno – Pola Lednickie – Skrzetuszewo – Dąbrówka Kościelna – Murowana Goślina – Owińska – Poznań (Ostrów Tumski)
Noclegi w Skrzetuszewie i Murowanej Goślinie (szczegółowy opis)

Zapisy na wędrówkę trwają do 15 maja. Szczegółowe informacje można znaleźć na stronie www.madryt2011.pl. Zgłoszenia i pytania można kierować na adres: grzegorzpindelski<małpa>madryt2011<kropka>pl